مدیرعامل سازمان تعاون روستایی اعلام كرد؛

اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای خرید توافقی آلو

اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای خرید توافقی آلو

گل چرم: مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای خرید توافقی محصول آلو در استان خراسان رضوی اطلاع داد.به گزارش گل چرم به نقل از سازمان تعاون روستایی ایران، اسماعیل قادری فر که در جریان سفر هیأت دولت به استان خراسان رضوی، وزیر جهاد کشاورزی را همراهی می کند، در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور اظهار نمود: با دستور وزیر جهاد کشاورزی در روستاهای منطقه زبرخان حضور یافته و از نزدیک شرایط این منطقه را بررسی کردم.
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران اضافه کرد: جای تأسف است که محصول آلوی درجه یک ملی ما با برند یکی از کشورهای همسایه بسته بندی و صادر می شود.
وی اظهار نمود: متأسفانه در اینجا هیچ فناوری بسته بندی وجود ندارد و با راحت ترین روش، محصولات سورت و بسته بندی می شود.
قادری فر اشاره کرد: با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی که وزیر جهاد کشاورزی برای خرید توافقی در نظر گرفته است، از روز ۲۳ فروردین بصورت رسمی عملیات خرید توافقی محصول آلو را آغاز می نماییم و برای جلوگیری از هرج و مرج یک انبار مرکزی متروکه ۳ هکتاری را در نظر گرفته ایم تا موقتا یک پایگاه صادراتی در این منطقه داشته باشیم و کار را شروع نماییم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: خرید توافقی را فعلا سازمان تعاون روستایی انجام می دهد تا از دلالی و سوداگری جلوگیری شود و از فردا دستگاه سورت و بسته بندی اجاره می شود تا از ۱۰ روز آینده کار را آغاز نماییم.


منبع:

1401/01/15
10:05:49
5.0 / 5
477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم