اعلام زمان آغاز خرید گندم و کلزا در خوزستان

اعلام زمان آغاز خرید گندم و کلزا در خوزستان

خوزستان مدیر تعاون روستایی خوزستان ضمن اشاره به فصل برداشت محصولات پاییزی در استان اظهار داشت: برای خرید گندم ۶۸ مرکز و برای خرید کلزا ۴۶ مرکز آماده شده است.امین معین راد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه خرید کلزا از آغاز هفته آینده و خرید محصول گندم در استان از آغاز اردیبهشت ماه شروع می شود، اظهار نمود: برای خرید گندم ۶۸ مرکز و برای خرید کلزا ۴۶ مرکز آماده شده است.

وی در مورد قیمت تعیین شده برای گندم و کلزا اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم گندم ۱۰ هزار و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است و مبلغ ۱۰۰۰ تومان هم بعنوان تشویق دولت به گندمکاران تعلق می گیرد که در نهایت هر کیلوگرم گندم با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از کشاورز خریداری می شود.

معین راد خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلوگرم کلزا هم ۱۵ هزار تومان اعلام شده است اما با عنایت به افزایش قیمت گندم، کلزا هم افزایش قیمت خواهد داشت و منتظر ابلاغ قیمت جدید کلزا هستیم.

وی ضمن اشاره به پیشبینی های سازمان جهاد کشاورزی استان در مورد میزان تولید این محصولات در سالجاری، اظهار داشت: پیشبینی می شود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم و حدود ۶۰ هزار تن محصول کلزا خریداری شود.

معین راد با اشاره به اینکه این محصولات توسط مراکز تعاون روستایی خریداری خواهد شد، اضافه کرد: برای نگهداری از گندم، مراکز روباز در نظر گرفته می شود. برای نگهداری از کلزا، انبارهایی وجود دارد و همینطور هماهنگی های لازم با اداره کل غله جهت انتقال کلزا به سیلوهای مناسب انجام شده است.

وی ضمن اشاره به این که مشکلاتی در زمینه خرید کلزا وجود دارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون ما در آستانه خرید کلزا هستیم اما قیمت آن نه به ارگان های مربوطه و نه به کشاورزان، هنوز اعلام نشده است.
1401/01/19
11:55:58
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گل چرم