وزیر جهاد كشاورزی تاكید كرد

ضرورت طراحی الگوی کشت برای مناطق کشور باتوجه به شرایط اقلیمی

ضرورت طراحی الگوی کشت برای مناطق کشور باتوجه به شرایط اقلیمی

خوزستان وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: به سبب شرایط اقلیمی و تغییرات اقلیمی باید با طراحی الگوی کشت برای مناطق، به سمتی حرکت نماییم که کمترین خسارت را کشاورزان ببینند و با منابع آبی که در اختیار داریم بتوانیم پایداری کشت را داشته باشیم.سید جواد ساداتی نژاد امروز، ۲۵ فروردین ماه در حاشیه سفر به شهرستان های باغملک، ایذه و دزپارت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: خوزستان قطب کشاورزی ایران است و در بحث امنیت غذایی ستون پایدار برای مردم کشور است.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا،، وی ادامه داد: رتبه اول تولید خیلی از محصولات کشاورزی کشور به استان خوزستان اختصاص دارد.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: امسال شروع برداشت گندم در کشور از خوزستان شروع شده و تا حالا بیش از ۱۰ هزار تن خرید انجام شده است و امیدواریم امسال در خوزستان شاهد خرید بیش از یک میلیون تن گندم باشیم.

ساداتی نژاد عنوان کرد: هدف از سفر به خوزستان بررسی مسایل و مشکلات عمده در زمینه کشاورزی و تولیدات گیاهی استان است. در این سفر مشکلات تولیدات شهرهای ایذه، باغملک، دزپارت، دزفول و اندیمشک را بررسی خواهیم کرد تا مسایل و مشکلات کشاورزان و دامداران را مرتفع نماییم.

وی افزود: یکی از مسایلی که باید در خوزستان توسعه یابد، کشت گلخانه ای است. باتوجه به شرایطی که در بحث آب در بعضی از نقاط استان وجود دارد، ظرفیت ۳۵۰ هکتاری در زمینه گلخانه ای باید رشد پیدا کند و در مناطق بیشتری کشت گلخانه ای صورت گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: یکی از مباحثی که امسال به آن نگاه ویژه داریم بحث الگوی کشت است. امیدواریم با این کار کمک نماییم تا شرایط دامداران و کشاورزان بهبود پیدا کند.

ساداتی نژاد درباب شرایط خشکسالی اظهار داشت: خشکسالی یک بحث جدی است که از سال قبل با وسعت زیادی در دشت های کشور با آن مواجه بودیم و امسال نیز بخش هایی از کشور با خشکسالی مواجهند.

وی اضافه کرد: امیدواریم تصمیمات خوبی برای کشاورزان و دامدارانی که از خشکسالی لطمه دیده اند در بحث پرداخت تسهیلات و امهال و استمهال تسهیلاتی که در گذشته دریافت کرده اند اتخاذ نماییم.

وزیر جهاد کشاورزی در آخر اظهار داشت: به سبب شرایط اقلیمی و تغییرات اقلیمی باید با طراحی الگوی کشت برای مناطق، به سمتی حرکت نماییم که کمترین خسارت را کشاورزان ببینند و با منابع آبی که در اختیار داریم بتوانیم پایداری کشت را داشته باشیم.
1401/01/26
15:27:22
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گل چرم