در گفت وگو با گل چرم مطرح شد

شروع عملیات اجرائی شهرک صنعتی پوشاک به زودی

شروع عملیات اجرائی شهرک صنعتی پوشاک به زودی

گل چرم: پس از بارها به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بالاخره از حل مشکلات ساخت این شهرک آگاهی داد.


فتحعلی محمدزاده در گفت و گو با ایسنا، از برطرف شدن مشکلات ساخت شهرک صنعتی پوشاک آگاهی داد و اظهار داشت: مشکل اصلی برای شروع ساخت این شهرک، مجوزهای تغییر کاربری بود.
بگفته وی هم اکنون مجوزها گرفتن شده و پس از انجام کارهای طراحی، عملیات اجرائی آن شروع می شود.
این مقام مسئول در پاسخ به سوالی درباره زمان ساخت شهرک صنعتی پوشاک ابراز امیدواری کرد که تا قبل از تابستان عملیات اجرائی آن شروع شود.
آخرین بار قرار بود ساخت شهرک صنعتی پوشاک، پس از چندین بار به تعویق افتادن، قبل از تابستان سال قبل شروع شود که باز هم با مشکل مواجه گردید.
رییس جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آنرا در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک نخستین شهرکی است که برمبنای نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تامین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می شود. اما در سالهای اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد. برای مثال مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران هم در نیمه اول سال ۱۳۹۸ و هم در نیمه دوم آن سال وعده داد که ساخت شهرک صنعتی پوشاک شروع شود، اما هیج کدام محقق نشد.
طبق اعلام سازمان صمت استان تهران زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که زمین صنعتی آن جدا و بخشی برای زیرساخت و فضاهای عمومی منظور می شود. احیانا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت در اختیار بهره برداران صنعتی قرار می گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، حدودا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.
همین طور طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، علت طولانی شدن پروسه ساخت زمین شهرک صنعتی پوشاک این بوده که این زمین قبلا برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت امکان پذیر نشد و مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیش بینی شد. همین طور در راه صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آنها طولانی شد.
منبع:

1401/01/28
08:28:17
5.0 / 5
266
تگهای خبر: تولید , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گل چرم