چه خبر از بازار ماکارونی؟

چه خبر از بازار ماکارونی؟

گزارش های میدانی از بازار ماکارونی نشان میدهد که اخبار مربوط به افزایش قیمت این محصول موجب افزایش تقاضا در بازار شده و مشکلاتی در بعضی فروشگاه ها به وجود آورده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، برخی فروشگاه های زنجیره ای برای ماکارونی محدودیت فروش اعمال کرده اند. برخی فروشگاه ها بیشتر از شش ماکارونی به هر فرد نمی فروشند. اما این عدد در بعضی فروشگاه ها فقط دو ماکارونی است.
در یکی از فروشگاه ها که انواع پرفروش ماکارونی تمام شده بود، فروشنده آن در پاسخ به سبب تمام شدن ماکارونی در این فروشگاه اظهار داشت که با انتشار اخبار گران شدن ماکارونی، خرید این محصول زیاد شد و با این وضعیت محصول با قیمت جدید زودتر روانه بازار می شود.
فروشنده یکی از فروشگاه هایی که بیشتر از دو ماکارونی به هر فرد نمی فروخت هم درباره علت این وضعیت اظهار داشت که خود فروشگاه ممنوعیت فروش دارد، چونکه پس از عید فطر مقرر است ماکارونی حدود ۳۸ درصد گران شود و تا آن زمان باید محصولات قبلی در فروشگاه باشد.
البته در سوپرمارکت ها خبری از این محدودیت ها نیست و بنظر می رسد فروش در آنها به روال عادی انجام می شود.
بتازگی گزارش هایی از دو تا پنج برابر شدن قیمت ماکارونی انتشار یافته بود، اما رییس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی چند روز پیش اصرار کرد که قیمت ماکارونی هنوز مشخص نیست. او همین طور گفته بود که گمانه زنی ها و اعلام نظرهای اخیر، در خصوص دو تا پنج برابر شدن ماکارونی، برمبنای انتظارات و تجربیات و در مورد افراد خارج از صنف حاصل ناآگاهی و شاید شیطنت های هدایت شده باشد، اما اعلام نرخ های ناموثق می تواند تقاضای کاذب در بازار بوجود آورد.
البته در نهایت هم ماکارونی گران گردید و روز گذشته طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شد.
با این اوصاف انتظار می رود که باتوجه به تعیین قیمتهای جدید، تقاضا در بازار ماکارونی کم شده و محدودیتها نیز از میان برداشته شود.1401/02/13
12:29:34
5.0 / 5
305
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم