معاون وزیر جهاد كشاورزی :

برنامه های دولت برای پشتیبانی از تولید مرغ و تخم مرغ

برنامه های دولت برای پشتیبانی از تولید مرغ و تخم مرغ

معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن تشریح حمایت های دولت از صنعت طیور کشور پس از حذف ارز ترجیحی، اظهار داشت: تعرفه صادرات مرغ و تخم مرغ حذف شده و در صورت وجود تولید مازاد، صادرات آزاد است.حسین دماوندی نژاد، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در فرآیند برنامه ریزی تولید تخم مرغ کمیته ای با مسئولیت بنده متشکل از اتحادیه سراسری مرغداران میهن و برخی از معاونت های وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده تا ما بتوانیم به صورت هفتگی قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را تعیین و تولید مازاد تولیدکنندگان را خریداری و در سردخانه ها ذخیره سازی نماییم.
وی با اشاره به اینکه از چهارشنبه هفته گذشته این کمیته تشکیل شده است، اضافه کرد: در حوزه جوجه یکروزه گوشتی هم در هر هفته تعدادی تولید می شود که باید به مراکز پرورشی منتقل شود و بر این اساس شرکت پشتیبانی امور دام تولید قراردادی را در دستور کار خود قرار داده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: در این طرح، مرغدار به اندازه تعداد جوجه های دریافت شده، نهاده مدت دار از شرکت پشتیبانی امور دام تحویل می گیرد و مبادرت به دولت می کند، زمانی که تولید انجام شد، مرغدار می تواند آنرا در بازار بفروشد یا این که شرکت پشتیبانی امور دام آنرا به نرخ مصوب خریداری می کند.
دماوندی نژاد ضمن اشاره به این که صادرات برای مرغ گوشتی و تخم مرغ به صورت جد پیگیری و تعرفه آن حذف گردیده است، اظهار داشت: در صورتیکه با تولید مازاد مواجه باشیم این مازاد به بازارهای منطقه صادر خواهد شد.
وی دربار گله های مادر و مرغ های اجداد هم توضیح داد که برای این گروه هم برنامه جامع حمایتی تدوین شده که امروز ابلاغ خواهد گردید.
دماوندی نژاد اضافه کرد: براین اساس پرورش دهندگان گله های مادر و مرغ اجداد می توانند از شرکت پشتیبانی امور دام دان اعتباری یا مدت دار برای تولید خود دریافت نمایند تا ما بتوانیم بخشی از هزینه های تولید آنان را بخصوص در حوزه تغذیه پوشش دهیم تا نگرانی بابت تولید جوجه یکروزه هم وجود نداشته باشد.

1401/03/08
23:01:14
5.0 / 5
146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم