سخنگوی ستاد مبازه با قاچاق كالا و ارز خبر داد

آغاز برخورد قاطع با لوازم خانگی قاچاق

آغاز برخورد قاطع با لوازم خانگی قاچاق

به گزارش گل چرم سخنگوی ستاد مبازه با قاچاق کالا و ارز از آغاز برخورد قاطع و مستمر با لوازم خانگی قاچاق از امروز اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، حمیدرضا دهقانی نیا در یک برنامه تلوزیونی اظهار داشت: بحث مبارزه با قاچاق لوازم خانگی از چند سال قبل به شکل جدی در دستور کار قرار گرفته است. در سال۱۳۹۶ و زمانی که هنوز واردات لوازم خانگی آزاد بود، مطابق قانون اعلام گردید که ثبت سفارش منوط به ثبت شناسه کالا خواهد بود. در سال ۱۳۹۸، اعلام گردید که کالاهای موجود در انبار و آماده توزیع هم باید شناسه کالای خویش را ثبت کنند. در سال ۱۳۹۹ هم اعلام گردید که تمام نقش آفرینان باید این رویه قانونی را اجرا کنند.
وی با اشاره به اینکه برای مقابله با این کالاهای قاچاق، زیرساخت های قانونی و اجرایی فراهم گشته است، بیان نمود: قبل از برداشتن این گام ها، میزان قاچاق لوازم خانگی در ایران بیشتر از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بود اما این عدد هم اکنون به حدود ۱.۶ میلیارد دلار کاسته شده و بطور قطع برای پایین تر آوردن آن، باید برنامه ریزی های لازم را نهایی کرد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به پیگیری های دولت برای مقابله جدی با قاچاق کالا اشاره نمود و اضافه کرد: روز گذشته جلسه ای با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم و امروز هم جلسه ای با محوریت قرارگاه مقابله با قاچاق کالا برگزار شد و مطابق برنامه ریزی های انجام شده، برخورد قاطع با لوازم خانگی قاچاق شروع شده و به شکل مستمر ادامه می یابد.
دهقانی نیا افزود: پنج کمیته در ستاد مقابله با قاچاق کالا برای انجام تمام مراحل کار نهایی شده است. ما در اولین مرحله شناسایی را انجام می دهیم و محل عرضه، تجمیع و مسیر حمل و نقل کالای قاچاق رصد شده و به پلیس ارجاع داده می شود. هم اکنون حدود ۱۳۰۰ وبگاه در زمینه عرضه این کالاها فعال می باشند که باید مقدمات فیلتر شدن و برخورد با آنها فراهم گردد.
منبع:

1401/03/18
10:13:33
5.0 / 5
150
تگهای خبر: كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم