وزیر جهاد كشاورزی:

3 هزار میلیارد تومان برای کشاورزی اصفهان پیشبینی شد

3 هزار میلیارد تومان برای کشاورزی اصفهان پیشبینی شد

به گزارش گل چرم اصفهان وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در مسافرت رئیس جمهور در حوزه کشاورزی، پیشنهاد ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مطرح شده و سعی شده نیازها و مطالبات استان اصفهان در بخش های مختلف دیده شود.سید جواد ساداتی نژاد، امروز(چارشنبه، ۲۵ خرداد) در حاشیه سفر به شهرستان کاشان، اظهار نمود: امیدواریم با اعتبارات در نظر گرفته شده ارتقایی بر اساس الگوی کشت و گیاهان کم آب بر در استان رقم بخورد. استان اصفهان یکی از قطب های دامپروری و تولید غذا در کشور است و در این خصوص در حوزه پشتیبانی از دامداری ها تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده شده است تا این منطقه با کاهش مشکلات خود، با قوت کار را پیش ببرد.

وی اضافه کرد: در این سفر در حوزه کشاورزی پیشنهاد ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مطرح شده و سعی شده تمام آنچه که بعنوان نیازها و مطالبات استان اصفهان در بخش های مختلف همچون حوزه آبیاری نوین، انتقال آب، استخرهای ذخیره آب، باغات و نوسازی آنها، تسهیلات برای توسعه گلخانه ها خصوصا در شرق استان، آبخیزداری و تقویت آبخوان ها در منطقه با عنایت به شرایط منابع آب استان، الگوی کشت، پشتیبانی از عشایر استان برای آب رسانی، برق رسانی، راه اندازی جاده های بین مزارع و... مطرح است، در بخش های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

ساداتی نژاد در پاسخ به سوالی پیرامون جایگاه ایران در مبحث امنیت غذایی، اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی که برای سال ۱۴۰۱ انجام شد، قرار بر این است که مطابق قانون وزارت جهاد تا آخر شهریور، الگوی کشت را بروزرسانی کند و آنرا بر پایه شرایط جهانی ابلاغ کند، با برنامه ریزی انجام شده خصوصاً در سطح کشاورزی قراردادی که از شهریور به طور گسترده آغاز خواهد شد، پیشبینی شده که با کمک کشاورزان، سطح تأمین غلات را در داخل کشور تا سقف ۳۰ درصد ارتقا دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: در الگوی کشت مذکور به سمت پشتیبانی از تولید داخل، کشت گیاهان و غلات پایه و کالاهای اساسی خواهیم رفت، همینطور تغییر مسیری از سمت گیاهان آب بر به سمت گیاهان کم آب بر پیشبینی شده است.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، ساداتی نژاد در مورد شرایط تأمین کالاهای اساسی اظهار داشت: در بنادر کشور بیشتر از ۴ میلیون تن کالای اساسی داریم، همینطور بخشی زیادی هم بر مبنای قراردادها در راه هستند، یعنی از نظر تأمین مشکلی نداریم و ارسال نهاده های دامی به کل کشور به صورت روزانه انجام می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تکیه بر این که در شرایط فعلی به کمک رسانی و کنار هم بودن تولید و مصرف کننده نیاز داریم، خاطرنشان کرد: در شرایط مردمی سازی یارانه ها قرار داریم و در این راه نیاز است تولیدکننده و مصرف کننده حامی هم باشند، چون که اگر تولید آسیب ببیند مصرف کننده هم محصولی در اختیار ندارد.

ساداتی نژاد افزود: سابقه نشان داده مردم در امنیت غذایی کمک کرده اند و آنرا پایدار نگاه داشته اند و تولیدکنندگان هم تولید را به میزان خوبی حفظ نموده اند.

وی تصریح کرد: محدودیت های واردات برنج برداشته شده است و تمهیدات خوبی در تأمین کالاهای اساسی در کشور وجود دارد.

منبع:

1401/03/26
10:25:25
5.0 / 5
92
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گل چرم