وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

اعتبار سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی برای کشاورزی اصفهان

اعتبار سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی برای کشاورزی اصفهان

اصفهان _ وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص بودجه سه هزار و 200 میلیارد تومانی در زمینه های مختلف کشاورزی در استان اصفهان آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سیدجواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی که در بیست و پنجمین سفر هیئت دولت به استان اصفهان به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در شهرستان فلاورجان حضور دارد عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: در مسافرت استانی هیئت دولت به اصفهان سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی در بخش های مختلف شامل آبخیزداری، حفاظت آب و خاک، انتقال آب و عشایر در نظر گرفته شده که لازم است از محل اعتبارات سفر برای مردم این منطقه که به عنوان قطب بخش کشاورزی شناخته می شود تخصیص یابد.
وی افزود: برمبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت باید تا اختتام شهریور امسال الگوی کشت را ابلاغ کند؛ بدین سبب باید متناسب با شرایط این منطقه الگوی مناسبی تدوین شود. در بحث تولید داخل طرحی تحت عنوان «کشاورزی قراردادی» اجرا خواهد شد به صورتی که کشاورز نهاده ها و سم را از دولت دریافت می کند تا گرفتار مشکل نقدینگی نشود و این کار می تواند اتفاق خوبی در عرصه تولید رقم بزند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات کشاورزان فلاورجانی اشاره کرد: عمده زمینهای این منطقه جز مستثنیات است و بیش از ۹۰ درصد اراضی سند ندارد. کشاورز برای وام گرفتن روی این زمین ها نیاز به ضامن دارد و در همین راستا تلاش می شود تا صدور سند برای اراضی تسهیل گردد که این امر کاهش تغییر کاربری ها را محقق می سازد.
ساداتی نژاد درباره مطالبات مردم فلاورجان اشاره کرد: مطالبات مردم این منطقه درباره زیرساخت های فرهنگی نظیر فرهنگسرا و سالن نمایش در جلسه مطرح خواهد شد. زیرساخت های ورزشی منطقه خصوصاً سرانه ورزشی خصوصاً در زمینه بانوان بسیار پایین است و باید در این بخش نیز تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی با اشاره به حوزه دامداری اظهار داشت: برای تامین نقدینگی دامداران ۲۰ هزار میلیارد تومان در قالب «دامدار کارت» در نظر گرفته شده و تلاش می شود همه موانع تسهیلات برطرف شده و این اعتبارات به سرعت در اختیار دامداران قرار گیرد. خرید مازاد برای رفع دغدغه دامداران و خرید تضمینی مرغ توسط شرکت پشتیبان شروع شده و درباب ذخیره سازی گوشت قرمز هفته آتی برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت و همین طور صادرات شیر خشک و مرغ بدون عوارض صادرات صورت خواهد گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت صنایع تبدیلی اشاره کرد: دولت از صنایع تبدیلی حمایت می کند و بدین منظور دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این صنایع در نظر گرفته شده است.

1401/03/27
18:32:26
5.0 / 5
119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گل چرم