به دنبال اختلال در واریز وجه طرح سامانه یكپارچه

منتخبان رزروی بخوانند

منتخبان رزروی بخوانند

به گزارش گل چرم به دنبال قول و اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت به جهت مشکلات پیش آماده در اعلام نتایج نخستین دوره از طرح فروش خودرو به صورت یکپارچه و این که همه منتخبان ذخیره هم خودرو دریافت نمایند، از امروز که آغاز واریز این منتخبان رزروی است، مشتریان مجدد در پرداخت (وجه کامل یا وجه های علی الحساب) گرفتار مشکل شده اند؛ در این رابطه وزارت صمت اطمینان داد که مشکل بوجود آمده تا کمتر از یک ساعت دیگر رفع خواهد شد و با عنایت به این که مشتریان تا ۱۰ روز آینده فرصت واریز دارند، نگرانی از این بابت نداشته باشند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، به دنبال مشکل پیش آمده به جهت عدم تفکیک برندگان اصلی از منتخبان ذخیره (رزروی ها) که بر مبنای آن تعداد زیادی از مشتریان که با تلاش بسیار و با فروش خیلی از دارایی های خود مبلغ خودرو را فراهم نموده بودند و بگونه ای (ابتداً برنده اصلی و سپس در فهرست ذخیره ها) بلاتکلیف شده بودند، با دستور وزیر صمت و بنا بر اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مقرر شد همه منتخبان مرحله نخست تخصیص یکپارچه خودرو مشمول دریافت خودرو باشند.
بر این اساس قرار شد بعد از اتمام مهلت واریز وجه برای منتخبان اصلی (۲۵ خرداد ماه) و مشخص شدن تعداد نهایی ثبت نام کنندگان، واگذاری خودرو به منتخبان لیست ذخیره، آغاز شود.
بر این اساس امروز (شنبه ۲۸ خرداد ماه)، واریز وجه برای منتخبان ذخیره شروع شده است.
اما برخی از مشتریان در ورود به سایت خودروسازان برای واریز وجه خودرو ها گرفتار مشکل شده اند و اعلام نموده اند که نمی توانند وارد سایت ها شوند.
ایسنا مبحث را از وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری کرد؛ در این رابطه امید قالیباف- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت- در گفتگو با ایسنا، ضمن تاکید بر این که مشتریان به هیچ عنوان نگران نباشند، اطمینان داد: مشکل تا ظهر امروز (شنبه) حتما رفع خواهد شد و سایت شرکتهای خودروساز برای واریز وجه کامل خودرو ها یا وجه های علی الحساب (براساس نوع طرح منتخب) در دسترس خواهد بود. ضمن این که منتخبان ذخیره از امروز (شنبه) به مدت ۱۰ روز (دوشنبه ۶ تیرماه) فرصت دارند تا با رفتن به سایت شرکتی که خودرو برنده شده اند، مراحل تکمیل وجه و سایر مراحل نهایی شدن خرید خودرو اقدام نمایند.
علاوه بر این بعضی از مشتریان که در تماس با ما، از مشکل خود خبر دادند، اعلام نمودند که در تماس با گروه صنعتی ایران خودرو برای پیگیری مشکل ایجاد شده، پاسخ شنیده اند که ایران خودرو توان عرضه و تحویل ۱۲ هزار خودرو برای منتخبان ذخیره نداریم؛ این مورد به صراحت توسط این مقام مسئول در وزارت صمت، تکذیب شد و اعلام نمود: ۶۶ هزار متقاضی خودرو که در فهرست ذخیره بودند، تا آخر امروز پیامک مبنی به جهت اینکه برای واریز وجه اقدام نمایند، ارسال خواهد شد و همگی مشمول دریافت خودرو هستند و خودرو برنده شده را دریافت خواهند کرد.
شاین ذکر است طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت تا آخر مهلت واریز وجه برای برندگان اصلی (چهارشنبه ۲۵ خرداد ماه)، ثبت نام ۱۲۵ هزار نفر افراد قطعی شده و این افراد تکمیل وجه کردند و خرید خودرویشان قطعی شده است.
افرادی که در فهرست رزرو هستند (۶۶ هزار نفر) هم تا آخر امروز پیامکی در خصوص این که برای واریز وجه و تکمیل سایر مراحل (به جهت نهایی شدن خرید) به سایت خودروسازی که خودرو برنده شده اند، رجوع کنند دریافت خواهند کرد. بر طبق این مشتریان از امروز (شنبه) به مدت ۱۰ روز فرصت خواهند داشت تا ثبت نام خودرو را نهایی کنند.
منبع:

1401/03/28
23:19:33
5.0 / 5
361
تگهای خبر: تولید , خرید , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم