رئیس جهاد كشاورزی اردبیل خبر داد؛

شروع برداشت گندم از ۲۷۴ هزار هکتار اراضی دیم و آبی در اردبیل

شروع برداشت گندم از ۲۷۴ هزار هکتار اراضی دیم و آبی در اردبیل

به گزارش گل چرم رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: برداشت گندم از 274 هزار هکتار از اراضی دیم و آبی استان اردبیل شروع شد.



به گزارش گل چرم به نقل از مهر، نادر تقی زاده بامداد سه شنبه در جریان بازدید از مراکز خرید گندم در جعفرآباد اظهار نمود: امسال پیش بینی می شود ۴۰۰ هزار تن گندم از اراضی مستعد استان اردبیل برداشت شود.
وی اشاره کرد: محصول راهبردی گندم از شمال تا جنوب استان اردبیل در تمامی اراضی مستعد کاشته می شود و امسال برداشت گندم از اواخر خرداد شروع و تا اختتام شهریور استمرار خواهد داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به این که امسال انتظار محصولی پربار از این اراضی را داریم، اظهار داشت: برداشت محصول راهبردی گندم در ۲۷۴ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی استان اردبیل انجام و تحویل سیلوها و مراکز خرید می شود.
تقی زاده بیشترین محصول برداشت شده را مربوط به منطقه مغان اعلام نمود و اضافه کرد: برداشت محصول از مزارع دیم شهرستان های پارس‎ آباد، اصلاندوز، گرمی مغان و نیز مزارع مناطق سردسیری استان نیز به تدریج شروع می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: همزمان با شروع برداشت خرید تضمینی محصول برداشت شده، گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان اردبیل نیز در ۴۴ مرکز خرید شروع شده است.
این مسئول همین طور با اشاره به پیش بینی تولید ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن گندم در استان اردبیل در سال زراعی جاری بیان کرد: این میزان برداشت حدود ۲۰۰ هزار تن کمتر از میزان پیش بینی شده تولید این محصول است.


منبع:

1401/03/31
19:07:50
5.0 / 5
71
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم