جلسه فاطمی امین و تشکل ها در یک روز نیمه تعطیل

جلسه فاطمی امین و تشکل ها در یک روز نیمه تعطیل

گل چرم: به دنبال برگزاری جلسه فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تشکل ها در یک روز نیمه تعطیل، وی بر تعامل مشورتی این وزارتخانه با تشکل ها خصوصاً در صنایع فولاد، پتروشیمی و چند حوزه اصلی دیگر و همین طور بر مشورت گرفتن بیشتر دولت در راستای پاسخ به دغدغه تشکل ها تاکید کرده و وعده داده که از ماه آتی (مرداد)، تعامل ها به طور مستمر و کارآمد برقرار شود.


طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا، سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر این انجمن در تشریح جزییات جلسه وزارت صمت و تشکل ها که روز پنجشنبه هفته گذشته (۲ تیرماه) در وزارت صمت برگزار شد، اظهار نمود: در این نشست، مسائل زنجیره فولاد مورد بررسی قرار گرفت و ضمن آن وزیر صمت بر رویکرد تشکل گرایی این وزارتخانه در دولت تاکید نمود. همین طور فاطمی امین کوشش برای ایجاد ساختارهای مناسب در وزارت صمت را همچون دلیلهای عدم ارتباط ملموس با انجمن ها طی ماه های گذشته دانست و در پاسخ به دغدغه تشکل ها برای مشورت گرفتن بیشتر دولت، وعده داد که از ماه آتی تعامل مشورتی وزارت صمت با تشکل ها خصوصاً در صنایع فولاد، پتروشیمی و چند حوزه اصلی دیگر بطور مستمر و کارآمد برقرار شود.
وی تصریح کرد: در این نشست فرصتی برقرار شد که مسائل تولیدکنندگان زنجیره فولاد در همه حلقه ها (هرچند اجمالی) مطرح شود و وزیر صمت هم ضمن تاکید به معاونان خود برای حضور ثابت تشکل ها همچون انجمن فولاد در جلسات کارگروه مدیریت بازار، مقرر کرد که جلسات اختصاصی جهت بررسی مسائل هر یک از رسته ها خصوصاً رسته هایی که مسائل عدیده تری دارند، اجرا شود.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در تشریح سایر موارد مطرح شده در جلسه با وزیر صمت اظهار داشت: حل و فصل پرونده های تعزیراتی واحدهای تولیدی مربوط به سال های ۱۳97 و ۱۳98 که از پیش هم وعده آن داده شده بود و همین طور برقراری نسبت های قیمتی عادلانه در زنجیره فولاد از سنگ آهن تا محصولات نهایی از دیگر مطالبات مطرح شده انجمن فولاد در این نشست بود. باتوجه به الزام به فروش محصول برخی کارخانه های فولادی زیر قیمت تمام شده، قرار شد این مساله در اولویت دستور کار معاونان وزارت صمت قرار گیرد.
بگفته خلیفه سلطانی، همین طور وزیر صمت از تشکل ها خواست نسبت به احصای مقررات و دستورالعمل های ناکارآمد و بعضاً متناقض اقدام و نتیجه را به وزارت صمت منعکس کنند تا نسبت به اصلاح یا لغو آنها اقدام گردد.
منبع:

1401/04/05
12:09:48
5.0 / 5
181
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گل چرم