تا پایان سال ۱۴۰۱:

سطح زیر کشت گلخانه ای چهارمحال و بختیاری به ۱۰۰ هکتار می رسد

سطح زیر کشت گلخانه ای چهارمحال و بختیاری به ۱۰۰ هکتار می رسد

به گزارش گل چرم معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اعلان اینکه 30 گلخانه در استان درحال راه اندازی است، اظهار داشت: تا آخر سال سطح گلخانه های این استان به 100 هکتار خواهد رسید.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، حسین برزگر بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اولین همایش گلخانه داران در چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: این همایش ۱۴ و ۱۵ تیرماه امسال به میزبانی شهرستان بروجن انجام خواهد شد.
وی عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش بررسی مسائل روز گلخانه داری، کنترل کیفی محصولات تولیدی و سازه و راه اندازی گلخانه است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: در این همایش دو روزه درباب تنوع کشت و ضرورت چند کشتی محصولات بحث و تبادل نظر خواهد شد.
برزگر مطرح کرد: توسعه گلخانه ها جز اولویت های جهاد کشاورزی می باشد که در سند آمایش استان هم به این مساله پرداخته شده است.
وی با اعلان اینکه توسعه بخش گلخانه ای در نیمه شرقی استان باید شتاب و توسعه بیشتری داشته باشد، اظهار داشت: بعد از توسعه گلخانه ها و افزایش تولیدات باید به دنبال بازار جهانی برای فروش محصولات تولیدی استان باشیم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که ۴۱ هکتار گلخانه در استان درحال بهره برداری است، اعلام نمود: ۳۰ گلخانه نیز در بام ایران درحال راه اندازی می باشد.
برزگر با اعلان اینکه طی دو ماه آتی ۳۰ هکتار گلخانه فعالیت خودرا شروع خواهد کرد، اضافه کرد: سطح زیر کشت گلخانه ای چهارمحال و بختیاری تا آخر سال ۱۴۰۱ به ۱۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.
وی اظهار نمود: برنامه ریزی لازم بمنظور افزایش سطح گلخانه ای استان حداقل به ۵۰۰ هکتار تا آخر سال ۱۴۰۴ انجام شده است که این مهم نیازمند همکاری دستگاه های دولتی و غیر دولتی است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: توسعه کشت گلخانه ای تولید باکیفیت تر، راندمان مناسب از آب و اشتغال بهینه را به همراه دارد که این مهم تحولی در بخش کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.


منبع:

1401/04/09
21:33:49
5.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گل چرم