افزایش تولید فولادی ها در دو ماه نخست سال جاری

افزایش تولید فولادی ها در دو ماه نخست سال جاری

به گزارش گل چرم آمار تولید فولادی ها طی دو ماه نخست سال جاری نشان می دهد، با عنایت به این که محدودیت برق صنایع از نیمه خرداد ماه اعمال شده است، روند افزایش تولیدی که از آغاز سال شروع شده بود، ادامه یافت و آمار تولید دو ماهه ابتدایی هم افزایشی رقم خورد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طبق آمار عرضه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا، طی دو ماه اول سال جاری میزان تولید کل آهن اسفنجی بیشترین افزایش تولید را داشته و در مقابل پایین ترین میزان افزایش را مقاطع طویل فولادی در این مقایسه آمار به خود اختصاص داده اند.
در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری دو میلیون و ۲۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی ساخته شده است که نسبت به یک میلیون و ۹۴۰ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد چهار درصدی داشته است.
بعد از آن تولید شمش فولاد (فولاد میانی) با رشد پنج درصدی و محصولات فولادی با رشد شش درصدی از به ترتیب پنج میلیون و ۶۰۵ هزار تن (شمش فولاد) و سه میلیون و ۵۷۶ هزار تن (محصولات فولادی) به پنج میلیون و ۸۸۵ هزار تن (شمش فولاد) و سه میلیون ۷۹۷ هزار تن رسیده اند.
طبق آمار، طی دو ماهه ابتدایی سال جاری یک میلیون و ۷۶۹ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و سایر مقاطع) ساخته شده که نسبت به یک میلیون و ۶۳۶ هزار تن تولیدی طی دو ماهه نخست ۱۴۰۰، رشد هشت درصدی را تجربه کرده است.
در نهایت شش میلیون و ۵۳۷ هزار تن آهن اسفنجی در دو ماه ابتدایی سالجاری ساخته شده که ۶۵۲ هزار تن معادل ۱۱ درصد بیشتر از میزان تولید آن در مدت مشابه سال قبل است.
رشد تولید فولادی ها نشان داده است که تا برق صنایع محدود نشده، امکان افزایش تولید وجود دارد اما به تبع با محدودیت های برق اعمالی برای صنایع فولادی که سال جاری از ۱۵ خرداد ماه اعمال شده است، طبق سنوات سال گذشته، سال جاری مجدد شاهد کاهش تولید باشیم.1401/04/13
10:18:51
5.0 / 5
202
تگهای خبر: تجربه , تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
گل چرم