شركت بازرگانی دولتی خبر داد؛

تخلیه دو کشتی اقیانوس پیمای حامل ۸۰ هزار تن روغن خام در بندر عباس

تخلیه دو کشتی اقیانوس پیمای حامل ۸۰ هزار تن روغن خام در بندر عباس

به گزارش گل چرم دو فروند کشتی اقیانوس پیمای حامل ۸۰ هزار تن روغن خام خوراکی در مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس پهلو گرفته اند.به گزارش گل چرم به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، دو فروند کشتی اقیانوس پیمای حامل ۸۰ هزار تن روغن خام خوراکی در مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس پهلو گرفته اند که روزانه ۵ هزار تن از محموله روغن آنها از راه لوله هایی که به مخازن مرتبط شده اند، منتقل و در سه پایانه نگهداری روغن خام، ذخیره می شوند.
در حال حاضر، ۱۱۹ هزار تن روغن خام در مخازن بندر عباس نگهداری می شود که پس از اعلام نیاز از نقاط مختلف کشور، با تانکرهای مخصوص حمل روغن خام به کارخانجات فرآوری روغن خوراکی در اقصی نقاط کشورمان فرستاده می شود.
بر طبق این گزارش، علاوه بر این دو فروند کشتی اقیانوس پیما، یک فروند کشتی دیگر که حامل ۱۱ هزار تن روغن خام خوراکی است، در لنگرگاه بندر شهید رجایی در نوبت پهلودهی و تخلیه قرار دارد.
گفتنی است، سال جاری بیشتر از یک میلیون و ۱۴۴ هزار تن انواع کالاهای اساسی که ۱۱۱ هزار تن آن روغن خام بوده است به مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس وارد شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، ۵۱ درصد افزایش داشته و این بندر، رتبه دوم واردات کالاهای اساسی به کشور را به خود مختص کرده است.

1401/04/20
08:21:27
5.0 / 5
193
تگهای خبر: كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم