وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

اختصاص ۳۰۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی کرمانشاه در مسافرت رییس جمهور

اختصاص ۳۰۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی کرمانشاه در مسافرت رییس جمهور

کرمانشاه وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص سه هزار میلیارد تومان برای توسعه بخش کشاورزی کرمانشاه در جریان سفر رییس جمهور آگاهی داد.


سید جواد ساداتی نژاد در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به در نظر گرفته شدن سه هزار میلیارد تومان منابع برای توسعه بخش کشاورزی کرمانشاه، اظهار نمود: این منابع مربوط به بخش های مختلف مانند تکمیل شبکه های آبیاری، مرمت و لایروبی قنوات، توسعه باغات در اراضی شیب دار و دیم، زیرساخت های شهرک های کشاورزی، آب آشامیدنی عشایر، جاده بین مزارع، صیانت از جنگلها و... است.
وی سپس از ظرفیت های عظیم کشاورزی کرمانشاه یاد کرد و با اشاره به وجود ۹۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در استان، اضافه کرد: در کرمانشاه سالانه ۵.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می شود که ارزش آن چیزی نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان است.
بگفته این مسئول، ۳۰ درصد اشتغال مردم استان در بخش کشاورزی است و نزدیک به ۱۶۰ هزار تولید کننده کشاورزی در کرمانشاه داریم.
وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه کرمانشاه از دیرباز مرکز تولید گندم کشور بوده، عنوان کرد: امسال تا حالا بیش از ۴۲۰ هزار تن گندم در کرمانشاه تولید شده که افزایش ۱۰ درصدی را داشته است.
بگفته ساداتی نژاد، کرمانشاه رتبه اول تولید برخی محصولات همچون نخود را در کشور دارد.
وی به معضلات کشاورزی کرمانشاه هم اشاره نمود که خام فروشی و عدم استفاده از ارزش افزوده محصولات کشاورزی و همین طور عدم توسعه گلخانه ها از با اهمیت ترین آنها بود.
وزیر جهاد کشاورزی در آخر اشاره ای هم به آمار تولید گندم کشور داشت که حالا به رقم پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تن رسیده و نسبت به سال قبل ۳۲.۸ درصد بیشتر شده است.1401/04/24
17:15:57
5.0 / 5
117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم