رئیس سازمان جهاد كشاورزی اردبیل:

133 پروژه سامانه نوین آبیاری در اردبیل اجرایی می شود

133 پروژه سامانه نوین آبیاری در اردبیل اجرایی می شود

به گزارش گل چرم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: ۱۳۳ پروژه سامانه نوین آبیاری با هدف پوشش یک هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان اردبیل اجرایی می شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، نادر تقی زاده پس از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ۱۳۳ پروژه سامانه نوین آبیاری برای زیر پوشش قرار دادن یک هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان اردبیل اجرایی می شود.
وی از تجهیز ۳۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اردبیل به سامانه نوین آبیاری اطلاع داد و اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه ها، علاوه بر افزایش محصول در واحد سطح، شاهد رونق تولید، اشتغال و مهاجرت معکوس به روستاها خواهیم بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بر لزوم اصلاح الگوی کشت با عنایت به کمبود آب تصریح کرد و اضافه کرد: با عنایت به محدودیت منابع آب و مدیریت مبحث در جهت ظرفیت و توان اکولوژیکی هر منطقه و با در نظر گرفتن اقتصاد بهره برداری، لازم است که الگوی کشت و ترکیب کشت به منظور توازن و تکمیل اکوسیستم مناطق اجرایی شود.
تقی زاده با اشاره به اینکه در منطقه مغان محدودیت آب لزوم اجرای الگوی کشت را دو چندان کرده است، اظهار داشت: برنامه جامع تحول بخش کشاورزی استان با رویکرد مدیریت جهادی، مدیریت کم آبی، سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال مولد و پایدار و افزایش بهره وری درحال تدوین است.
وی افزود: پیشگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی و گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان است تا ضمن پیشگیری از هدررفت انواع محصولات کشاورزی، زمینه اشتغال و کارآفرینی هم در منطقه فراهم گردد.


منبع:

1401/05/14
13:53:47
5.0 / 5
50
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گل چرم