30 شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی سهم خراسان جنوبی

30 شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی سهم خراسان جنوبی

خراسان جنوبی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، راه اندازی ۳۰ شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی در خراسان جنوبی را اطلاع داد.


سید مجتبی خیام نکویی، چهارشنبه شب ۱۹ مرداد در دیدار با استاندار که با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی همراه بود، اظهار نمود: با اجماع بین نمایندگان و مسؤلان استان اولویت های موجود باید مشخص شود.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بخش کشاورزی اگر اولویت اول خراسان جنوبی نباشد، اولویت دوم استان است بنابراین با بهره گیری از ظرفیت ها و منابع موجود باید اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.
وی بیان کرد: محوریت هرگونه تحول در بخش کشاورزی با سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور است که دارای ۲۰ مؤسسه ملی می باشد که یکی از آنها مؤسسه سرم سازی رازی است.
معاون وزیر اشاره کرد: نخستین پارک فناوری کشاورزی باتوجه به شعار سال در استان البرز راه اندازی شده و چهار دهکده فناوری کشاورزی و یک مرکز رشد هم به وجود آمده است.
خیام نکویی اظهار نمود: ۳۰۵ شرکت دانش بنیان سال جاری بر مبنای مصوبه دولت در بخش کشاورزی راه اندازی می شود که سهم خراسان جنوبی، ۳۰ شرکت متشکل از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی است که اگر تعداد آنها افزایش یابد، یک دهکده فناوری کشاورزی در استان ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: یک هنرستان کشاورزی شبانه روزی هم با همکاری آموزش و پرورش و حمایت استان ایجاد می شود و تا آخر سال دوره کاردانی رشته های زعفران، زرشک و عناب در دانشگاه علمی و کاربردی استان راه اندازی خواهد شد.
معاون وزیر با تاکید بر اینکه از سال آینده پذیرش دانشجو در رشته های کشاورزی با نظر وزارت جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: هیچ چاره ای نداریم که تأمین امنیت غذایی مردم را با بهره بردن از دانش فناوری انجام دهیم.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور با اعلان اینکه حمایت های ویژه ای از تولید زرشک، زعفران و عناب انجام خواهیم داد، اشاره کرد: رفع نگرانی سفره مردم و کاهش قیمت جز باتوجه به دانش بنیان و استفاده از محصلان این بخش امکان پذیر نیست.
منبع:

1401/05/20
12:35:26
5.0 / 5
190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم