جزییات تسهیلات اعطایی به شرکت های مستقر در مناطق آزاد

جزییات تسهیلات اعطایی به شرکت های مستقر در مناطق آزاد

گل چرم: دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری _صنعتی و ویژه اقتصادی از اعطای تسهیلات ویژه به شرکت های دانش بنیان مستقر در مناطق آزاد آگاهی داد.


دکتر سعید محمد در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با سازمان مناطق آزاد در گفت و گو با ایسنا، مناطق آزاد را محل مناسبی برای ایجاد ارتباط با شرکت های دانش بنیان نام برد و اضافه کرد: ما تنوع خوبی از شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد داریم و تلاش داریم این شرکتها را در کنار واحدهای صنعتی در این مناطق قرار دهیم.
وی این اقدام را منجر به تولید محصولات با رقابت پذیری بالا دانست و تصریح کرد: مناطق آزاد دارای معافیت هایی هستند که همچون آن می توان به معافیت ۲۰ ساله مالیاتی و گمرکی اشاره نمود.
محمد، عدم نیاز به ویزا برای اتباع خارجی در مناطق آزاد را از دیگر تسهیلات این مناطق نام برد و افزود: همین طور شرکت های خارجی که نسبت به سرمایه گذاری در این مناطق اقدام می کنند، امکان تملک اراضی را دارند.
وی اشاره کرد: همین طور برای شرکتها امتیازات ویژه تری را در نظر گرفتیم که همچون آن می توان به این اشاره نمود که هزینه ای برای اراضی و تملک گرفتن نمی گردد.
همین طور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه از گذشته ما با این سازمان همکاری داشته ایم، اضافه کرد: ولی رویکرد جدید سازمان در زمینه توسعه اقتصاد دانش در مناطق آزاد یکی از موضوعات جدی است که در سالهای اخیر مطرح گردیده است.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از شرکت های دانش بنیان قابلیت صادراتی یافته اند، افزود: علاوه بر آن خیلی از شرکتها استانداردهای بین المللی را دریافت نمودند و این پتانسیل صادراتی در این مناطق را دارد.
منبع:

1401/06/06
23:31:20
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم