معاون وزیر صمت:

۱۵۰۰ کارگاه کوچک در کشور تا اختتام امسال ایجاد خواهد شد

۱۵۰۰ کارگاه کوچک در کشور تا اختتام امسال ایجاد خواهد شد

به گزارش گل چرم، لرستان معاون وزیر صمت اظهار داشت: 1500 کارگاه کوچک در کشور تا اختتام امسال ایجاد تا زمینه استقرار شرکت های دانش بنیان و صاحب فناوری برقرار شود.


علی رسولیان در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه بر طبق مسئولیتی که داریم ۹ منطقه ویژه اقتصادی را مدیریت می نماییم که دو منطقه در لرستان واقع شده است، اضافه کرد: یکی از مناطق ویژه اقتصادی بروجرد بوده که امروز کلنگ زنی شد.
ایشان سپس با تأکید بر پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: امسال وزارت صمت بسته ویژه ای را با کمک دولت برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و توسعه عمق دانش بنگاه های تولیدی مصوب کرد.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه مزایای خوبی در این جهت در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بیش از ۴۰ شهرک فناوری را با مصوبه دولت شروع کردیم ومکان یابی آنان شروع شده و در سطح کشور ایجاد خواهیم کرد.
رسولیان با اعلان اینکه یکی از این شهرک های فناوری را در لرستان ایجاد خواهیم کرد، اظهار داشت: مزایایی همچون واگذاری زمین در شهرک ها و مناطق ویژه اقتصادی، کمک های مالی و بازاریابی و حضور در نمایشگاه های کشور و بین الملی و برندسازی و... برای تقویت این شهرک ها در نظر گرفته ایم.
وی عنوان کرد: حمایت ویژه را از ۸۵ بنگاه های کوچک و متوسط در سازمان صنایع کوچک داریم و خوشبختانه شرکت های دانش بنیان هم در لرستان و هم در استانهای بزرگ صنعتی کشور درحال رشد هستند.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه از برخی شرکت هایی که قابلیت دانش بنیان شدن را دارند حمایت می نماییم، اضافه کرد: در این راه سال قبل بیش از ۱۰۰ شرکت توانستند دانش بنیان شوند که امید می رود این بسته را تا آخر سال به سرانجام برسانیم.
رسولیان افزود: یکی از اقداماتی را که بتازگی شروع کردیم ایجاد کارگاه های کوچک است. از شروع امسال برای بنگاه های کوچک و متوسط و با اولویت شرکت های دانش بنیان و فناور ۴۰۰ کارگاه راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: برنامه این است که ۱۵۰۰ کارگاه را در کشور تا اختتام امسال ایجاد تا زمینه استقرار شرکت های دانش بنیان و صاحب فناوری فراهم گردد.
منبع:

1401/06/14
23:43:24
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بازار , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گل چرم