عضو كمیسیون كشاورزی مجلس:

تشکیل وزارت تجاری کمکی به اقتصاد کشور نخواهد کرد

تشکیل وزارت تجاری کمکی به اقتصاد کشور نخواهد کرد

به گزارش گل چرم، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: اقتصاد در ایران به شکلی است که با تشکیل وزارت تجاری، مشکل حل نخواهد شد، مخصوصاً که سال ها تجربه فعالیت وزارت تجاری را داشته ایم.منصورعلی زارعی کیاپی، نماینده ساری در گفت و گو با خبرنگار مهر در پرسش به این که تشکیل وزارت تجاری در وضعیت فعلی، آیا برای کشور ضروریست اظهار داشت: اقتصاد در ایران به شکلی است که با تشکیل وزارت تجاری، مشکل حل نخواهد شد، مخصوصاً که سال ها تجربه فعالیت وزارت تجاری را داشته ایم.
وی اضافه کرد: نگاه پررنگ به واردات که در سالهای قبل حاکم بود، موجب شد در تولید به دستاوردهای چشمگیری نرسیم. از طرفی، دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی نقش مهمی از تولید تا مصرف را در کشور به عهده دارند و حتی بخش زیادی از ارزآوری کشور بواسطه تولید و صادرات آن هاست، پس باید برای این دو وزارتخانه، برنامه ریزی ویژه و اصولی داشت.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اشاره کرد: این که یک مجموعه ای کار تولید را انجام دهد و مجموعه ای دیگر، کار تجاری، به صلاح نیست. من فکر می کنم کار تجاری در زمینه صنعت و معدن باید توسط وزارت صمت و کار تجاری در زمینه کشاورزی توسط وزارت جهادکشاورزی صورت بگیرد، برای اینکه در این صورت است که کارها نظم می گیرد، چون وزارتخانه تولیدکننده آمار درستی از تولید، توزیع و ذخایر دارد.
زارعی گفت: قانون انتزاع، یک قانون خوب می باشد که درحال اجراست. هم اکنون باتوجه به اجرای قانون انتزاع، دیگر نیازی به تفکیک وزارت صمت را نمی بینم و بهتر است ساختار فعلی را با مدیریت و برنامه ریزی اصولی پیش برد.
وی در آخر اشاره کرد: این که گروهی کار تولید و گروهی دیگر، کار توزیع و تنظیم بازار را انجام دهند، نه فقط مشکلات را کم نمی کند که بیشتر هم خواهدنمود.

1401/06/30
21:40:32
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم