رشد میانگین 19 و چهار دهم درصدی تولید فولاد در 5 ماهه 1400

رشد میانگین 19 و چهار دهم درصدی تولید فولاد در 5 ماهه 1400

گل چرم: طبق آمار، در مجموع پنج ماهه ابتدایی امسال، روند افزایش تولید فولادی ها همچنان ادامه داشته و میزان تولید در مدت مذکور نسبت به پنج ماهه ابتدای سال قبل بین 17 تا 21 درصد بالا رفته و به طور متوسط رشد 19.4 درصدی را نشان میدهد.


طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا، از شروع سال جاری تا اختتام مرداد، میزان تولید کل مقاطع طویل بیشترین افزایش تولید را معادل ۲۱ درصد داشته و در مقابل پایین ترین میزان افزایش را شمش فولاد آن هم به میزان ۱۷ درصد به خود اختصاص داده اند.
در مجموع طی این مدت مقاطع طویل فولادی تولید شده معادل پنج میلیون و ۱۸۱ هزار تن ثبت شده که نسبت به چهار میلیون و ۲۹۶ هزار تن تولیدی طی پنج ماهه نخست ۱۴۰۰، رشد ۲۱ درصدی را تجربه کرده است.
بعد از آن به ترتیب سه میلیون و ۸۷۲ هزار تن مقاطع تخت فولادی و ۹ میلیون و ۵۳ هزار تن محصولات فولادی تولید شده که هر یک ۲۰ درصد بیش از میزان تولید آنها در زمان مشابه سال قبل است. در پنج ماهه ابتدایی سال قبل به ترتیب سه میلیون و ۲۲۷ هزار تن مقاطع تخت فولادی و هفت میلیون و ۵۷۳ هزار تن محصولات فولادی به تولید رسیده بود.
شمش فولاد (فولاد میانی) نیز با افزایش ۱۷ درصدی تولید از ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تن در مدت پنج ماهه ابتدایی سال گذشته، به ۱۲ میلیون و ۶۵۱ هزار تن در زمان مشابه سال جاری رسیده است.
در نهایت نیز تولید آهن اسفنجی با رشد ۱۹ درصدی به ۱۴ میلیون و ۶۵۳ در مجموع پنج ماه نخست امسال رسیده است. در زمان مشابه سال قبل ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده بود.
این افزایش تولید فولادی ها طی پنج ماهه امسال در حالی رخ داده که همچون چند ساله اخیر، در تابستان برق صنایع محدود شد اما برخلاف سالهای اخیر این قطعی های برق تاثیری در تولدی فولادی ها نداشته است.
منبع:

1401/06/31
18:16:03
5.0 / 5
89
تگهای خبر: تجربه , تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گل چرم