گزارش گل چرم؛

سود کشاورز به جیب دلال می رود

سود کشاورز به جیب دلال می رود

به گزارش گل چرم، یاسوج _ دلالان در سایه ضعف زیرساخت های سردخانه ای و فرآوری، محصولات کشاورزان کهگیلویه و بویر احمد را ارزان می خرند و دسترنج مردم محروم را به یغما می برند.


خبرگزاری مهر، گروه استان ها_ پژمان امیدی: اینجا کهگیلویه و بویراحمد، سرزمینی حاصل خیز در قلب جنگل های زاگرس است که پایه اقتصاد خانوار محورش از دیرباز با کشاورزی پیوند خورده است. استانی که نه دود کارخانه را حس و نه طعم صنعتی بودن را می چشد، پایه و اساس اقتصادش بر محور کشاورزی فعال بوده، اما هیچ گاه بر مبنای پتانسیل هایش، رشد نوین کشاورزی را ندیده است. مزد آن گرفت جان برادر که بار کرد در دنیای امروز که الگوهای کشاورزی نگاه نوین را طلب می کند، کهگیلویه و بویراحمد در ایستگاه ضعف زیرساختی متوقف شده تا کام کشاورزانش هیچ گاه به وسعت دست رنج هایشان شیرین نشود.
نبود زیرساخت نگهداری و ضعف صنایع تبدیلی، کهگیلویه و بویراحمد را به بهشت دلالان کشاورزی تبدیل نموده و این دفعه مزد آن گرفت، جان برادر که بار کرد تعبیری از شرایط تلخ شکل گرفته است. بر مبنای بررسی میدانی خبرنگار مهر، با شروع هر فصل از برداشت محصولات کشاورزی، شاهد سرازیر شدن دلالان از نقاط مختلف برای خرید محصولات کشاورزی استان با قیمت پایین هستیم. ضعف چرخه زیرساخت تولید و نگهداری دیگر ضعف مشهود در چرخه تولید و نگهداری محصولات، عدم فعالیت تعاونی های قدرتمند یا ضعف استقبال در این بخش است. در این میان بازار واسطه های خرید و فروش هم داغ شده تا محصولات تولیدی با تاکید بر نبود زیرساخت ذخیره، از مزرعه بارگیری و سردخانه های سایر استان ها منتقل شود. بررسی آمارها توسط خبرنگار مهر، نشان داده است که تنها برای ۵ تا ۷ درصد محصولات با قابلیت نگهداری در استان، سردخانه داریم.
جولان دلالان بخش کشاورزی در همین راستا، کشاورزان با گلایه شدید از نبود ظرفیت ذخیره، مشکلات زیرساختی را یکی از عوامل جولان دلالان بخش کشاورزی می دانند. علی از تولید کنندگان سیب استان با اشاره به اینکه بیشتر از ۲۰ تن تولید سیب درجه یک باغش است، اظهار داشت: باوجود هزینه های سنگین تولید، ترس از خرابی محصولات به علت نبود سردخانه عامل چراغ سبز الزامی ما به دلالان میوه است. علی اظهار نمود: خرید سیب استان توسط متولیان یکی از اقداماتی است که باید به شکل ویژه توسعه یابد. وی اظهار داشت: در استانهای همجوار ظرفیت های سردخانه موجود بوده، اما هزینه بارگیری، انتقال و ذخیره در استانی دیگر عملاً تولید کننده را به سمت آسان ترین راه ممکن یعنی فروش چکی و یکجای محصول سوق می دهد. این تولید کننده ضمن اشاره به این که راه اندازی سردخانه می تواند تولید کنندگان را از اجبار به فروش یکپارچه محصول رهایی ببخشد، خاطرنشان کرد: امید است مسؤلان استانی صنایع تبدیلی و ذخیره ای را در استان فعال کنند. وی عنوان کرد: استان حتی زیرساخت کنسرو سازی بالایی در بخش محصولات با درجه کیفی پایین تر ندارد.
در همین راستا استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر توسعه زیرساخت سردخانه ای استان تاکید نمود. سید علی احمد زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: مناطق مختلف استان از ظرفیت بالای کشاورزی برخوردار می باشند که توسعه زیرساخت ها و صنایع تبدیلی می تواند رشد اشتغال و بهبود تولید محصولات را به دنبال داشته باشد. حمایت از سرمایه گذاری در ایجاد سردخانه احمد زاده با اشاره به اینکه ظرفیت سردخانه ای استان متناسب با تولیدات محصولات قابل ذخیره رشد نکرده است، اظهار نمود: سرمایه گذاری در این بخش مورد حمایت ویژه قرار می گیرد. استاندار تصریح کرد: هر منطقه از استان استعداد متناسب با پتانسیل ها داشته و باید زیرساخت تحقق توسعه اشتغال محور در آن بخش هم فراهم گردد. ظرفیت سردخانه ای استان تنها ۱۲ هزار تن است همینطور رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ظرفیت سردخانه ای کهگیلویه و بویراحمد تنها ۱۲ هزار تن است. سید علی معتمدی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: سیب یکی از محصولاتی است که بیشترین نیاز را به ذخیره سازی در سردخانه داشته و بعضاً بعضی از محصولات همچون انگور قابلیت ذخیره سازی زیادی ندارد. تولید یک میلیون تن محصولات کشاورزی وی خاطرنشان کرد: سالانه یک میلیون تن محصولات کشاورزی در سطح استان داریم که از این مقدار ۳۰۰ هزار تن قابلیت ذخیره سازی و نگهداری در سردخانه های استان را دارد. معتمدی پور با اشاره به اینکه مقداری از محصولات کشاورزی به صورت تازه خوری مصرف می شوند، اضافه کرد: با عنایت به احتیاج به ذخیره سازی برخی محصولات برای دیگر فصول سال، متأسفانه ظرفیت سردخانه استان به صورت واقعی بیشتر از ۱۲ هزار تن نیست. وی خاطرنشان کرد: تفاوت بسیار فاحشی بین تولید محصولات کشاورزی و ظرفیت های سردخانه ای داریم. معتمدی پور ضمن اشاره به مشکلات ذخیره سازی محصولات اضافه کرد: اولویت سرمایه گذاری سازمان کشاورزی در بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی بیشتر حول مسائل سردخانه ای است.
پراکندگی سردخانه ها مشکل اساسی است رئیس جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویر احمد پراکندگی و نوع سردخانه ها در سطح استان را یک مشکل اساسی دانست و بیان نمود: در محل های تولید متأسفانه سردخانه وجود ندارد و این نوع پراکندگی به درستی انجام نشده است. وی تصریح کرد: بعنوان دستگاه متولی در این خصوص وظیفه حاکمیتی داریم و کسانی که بخواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند از لحاظ تسهیلات و حمایت جهت سرمایه گذاری و سایر موارد زمینه را برای بخش خصوصی فراهم و اعلام آمادگی می نماییم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن اشاره به ابلاغ اعتبارات ۱۴۰۱ در بحث تخصیص به سردخانه ها اظهار داشت: این اعتبارات هنوز برش استانی نشده و ما بعد از ابلاغ در تبصره ۱۸ اعلام می نماییم چه مقدار اعتبار داریم و چه مقدار میتوان به سردخانه ها تخصیص داد. معتمدی پور وجود دلالان در خرید محصولات را طبیعی دانست و اظهار داشت: باید با نگاه مثبت و بعنوان تسهیل گر تولید محصولات کشاورزی توجه و ساماندهی نماییم تا کشاورز متضرر نشود. وی وجود عده ای از دلالانی که سود سرسام آوری به جیب می زنند و تولید کنندگان سود ناچیز را یکی از معضلات خواند و افزود: تشکل ها و اتحادیه های تخصصی، تسهیل گری خریداران خرده پا را با همت و همکاری به صورت جمعی تولید کنندگان آموزش داده و ساماندهی کنند. معتمدی پور همینطور ورود و همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکلات تخصصی به صورت صنفی در حذف دلالان زیاده خواه را ضروری دانست. به گزارش گل چرم به نقل از مهر، توسعه زیرساختی و رفع معایب چرخه تولید محصولات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، می تواند علاوه بر تأمین نیاز بازار شب عید استان در بخش میوه، نقش بسزایی در پیشگیری از تاراج محصولات در سایه ضعف زیرساخت نگهداری داشته باشد.


منبع:

1401/07/11
21:54:54
5.0 / 5
171
تگهای خبر: آموزش , اتحادیه , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم