فاطمی امین پاسخ داد

دلیل اختلال سامانه بهین یاب

دلیل اختلال سامانه بهین یاب

گل چرم: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه تدوین برنامه تولید رشته فعالیت ها در دستور کار است، دلیل اختلال سامانه بهین یاب را مشکلات مربوط به راه اندازی نسخه جدید عنوان نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه هم اندیشی با تشکل ها و انجمن های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شرکت های بورسی که ۵۰ درصد تولید را در اختیار دارند و شرکت های بزرگ هستند، در شهریور ۶.۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد تولید داشتند. این عدد در مهر به ۷.۷ درصد رسید.
وی ادامه داد: علاوه بر نقشه راه کلی برای صنعت، برای هر رشته فعالیت برنامه دقیق با مشارکت فعالان صنعتی تدوین می شود.
فاطمی امین در پاسخ به سوال ایسنا درباره ی اختلال در سامانه مهین یاب نیز اظهار داشت: سامانه بهین یاب تغییر نسخه داشت و ارتقا پیدا کرده است. مشکلات موجود هم مربوط با راه اندازی نسخه جدید بود که درحال برطرف شدن است و بیشتر مشکلات آن هم تا حالا رفع شده است.
وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره ی سرنوشت طرح تفکیک وزارت صمت، اظهار داشت که این مساله منتفی شده است.
این مقام مسئول همین طور در نشست هم اندیشی با تشکل ها و انجمن های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار داشت: قسمتی از این ارز مربوط به نهادهای دامی، ذرت، جو و غیره بود، اما بخش دیگری از ارز ۴۲۰۰ تومانی بابت نرخ محاسبه عوارض گمرکی بود که تورم زیادی ایجاد می کرد. برای جبران این تورم سود تجاری زیر ۳۵ و ۴۰ درصد که در اختیار دولت بود نصف و برخی یک چهارم تعیین شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همین طور با اشاره به اینکه برای سال جاری عوارض گمرکی ماشین آلات و مواد اولیه تولید نیز از چهار به یک درصد کاهش پیدا کرد، اصرار کرد که این رقم فقط مربوط به سال جاری تعیین شده است.
وی از عرضه دو برابری فولاد در بورس کالا در نیمه نخست امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: اصرار وزارت صمت بر این است که همه زنجیره فولاد وارد بورس کالا شود.
وی با اشاره به قیمت گذاری دستوری خودرو ها در سالهای گذشته، اشاره کرد: در سالهای اخیر شاهد فشار شورای رقابت و الزام قیمت گذاری دستوری بودیم که تبعات خوبی نداشت، اما سال قبل برای اولین بار از این وضعیت خارج شدیم.1401/08/24
09:31:17
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گل چرم