اعلام شرایط کسر مالیات ماشین آلات تولید

اعلام شرایط کسر مالیات ماشین آلات تولید

به گزارش گل چرم، طبق اعلام وزارت صمت، واحدهای تولیدی برای کسر تهاتر و استرداد مالیات ماشین آلات خط تولید، در صورت داشتن ثبت سفارش، به تأییدیه وزارت صمت نیاز ندارند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سید مهدی نیازی - معاون امور هماهنگی و محیط کسب وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت - در نامه ای به مدیران سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها و جنوب کرمان با اشاره به این که در اجرای بند الف ماده ۳۹ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور و تبصره ۴ ماده ۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده و پیرو نامه سازمان امور مالیاتی، مالیات ماشین آلات خط تولید به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت و رعایت سایر قوانین و مقررات قابل کسر تهاتر و استرداد است، شرایط این مساله به تایید وزیر صمت رسیده است.
بر این اساس باتوجه به حذف معافیت گمرکی ماشین آلات و تجهیزات، ضرورت تشویق انگیزه های سرمایه گذاری و حذف فرآیندهای زائد و غیر ضرور؛ از آنجائیکه در مراحل ثبت سفارش، بررسی های مورد نیاز خصوصاً ملاحظات ساخت داخل از طرف ادارات استانی به انجام می رسد و نظام رتبه بندی و اعتبار سنجی در ثبت سفارش ملاک عمل قرار می گیرد، واحدهای تولیدی دارای مجوز که برای ورود ماشین آلات و تجهیزات نو یا مستعمل ثبت سفارش دریافت کرده اند، نیاز به تائیدیه مجزا نداشته و همان ثبت سفارش به عنوان ملاک تشخیص وزارت صمت و تائیدیه مجاز بودن واحدهای تولیدی برای شمولیت معافیت تبصره ۴ ماده ۸ قانون تلقی می شود.
بدین سبب در این رابطه ضرورتی به طی پروسه جدید یا استعلام از طرف گمرکات اجرائی و یا ادارات مالیاتی از ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استانها و ستاد وزارت نیست. اطلاعات ثبت سفارش بوسیله سامانه جامع تجارت در اختیار گمرک قرار داشته و در صورت نیاز اطلاعات تکمیلی نیز مورد تبادل قرار می گیرد.
منبع:

1401/09/19
15:41:59
5.0 / 5
401
تگهای خبر: تولید , وزارت صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گل چرم