رئیس اداره جهاد كشاورزی گرمسار:

شروع برداشت زیتون در گرمسار

شروع برداشت زیتون در گرمسار

به گزارش گل چرم، رئیس اداره جهاد کشاورزی گرمسار از آغاز برداشت زیتون در باغات این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: برداشت چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم زیتون پیشبینی می شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، اکبر اسکندری زاده ظهر شنبه در حاشیه بازدید از باغات زیتون گرمسار ضمن بیان این که این منطقه یکی از مکان هایی که مستعد تولید و پرورش زیتون در کشور است، اظهار داشت: در این منطقه انواع ارقام زرد روغنی، کنسروی، آلیا ومانزالیا زیتون توسط باغداران کشت و تولید می شود.
وی ضمن بیان این که کشاورزان منطقه طی سنوات گذشته نسبت به تولید زیتون رغبت بسیار خوبی نشان دادند، اضافه کرد: الان یک هزار و ۸۰۰ هکتار باغ زیتون در این شهرستان وجود دارد که طی این فصل سال کار برداشت این محصول شروع شده است.
رئیس اداره جهاد کشاورزی گرمسار با اشاره به اینکه متوسط برداشت زیتون از هر هکتار چهار تن است، اظهار داشت: تولید زیتون و فرآورده های آن نظیر روغن کشی و تهیه عصاره برای محصولات آرایشی بهداشتی و غذایی یکی از ظرفیت های ویژه و مطلوبی که در صورت توجه کافی می تواند سود سرشاری را نصیب منطقه کرده و به بخش اقتصادی استان سمنان هم کمک نماید.
اسکندری با اشاره به اینکه برداشت چهار هزار و ۵۰۰ تن زیتون از باغ های شهرستان پیشبینی می شود، خاطرنشان کرد: زیتون یکی از محصولاتی که برای طرح الگوی کشت این منطقه در نظر گرفته شده که می تواند به منبع خوبی برای ت. لید ثروت و اشتغال تبدیل گردد.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران پیرامون زیتون و فراورده های آن در این شهرستان حمایت می شوند، اضافه کرد: با عنایت به وجود ظرفیت های خوب در جهت تولید زیتون و فرآورده های برای غرب استان سمنان این مهم می طلبد تا برای آن تبلیغات مناسبی صورت گیرد تا سرمایه گذارن به این حوزه جذب شوند.


منبع:

1401/11/02
12:20:35
5.0 / 5
404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان گل چرم
گل چرم