شروع رسمی ماراتن بخش خصوصی در سراسر کشور

شروع رسمی ماراتن بخش خصوصی در سراسر کشور

گل چرم: بامداد امروز با حضور وزیر صمت در اتاق تجاری ایران، رسما پروسه انتخابات دوره دهم اتاق های تجاری کشور شروع شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طبق برنامه ریزی انجام شده انتخابات از هشت بامداد امروز تا ساعت ۱۸ ادامه می یابد و اعضای اتاق های تجاری که قبل از این شرایط حضور در انتخابات برایشان تایید شده، امکان رای دادن خواهند داشت.
در مراسم شروع رسمی پروسه انتخابات، امروز رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز حضور پیدا کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزاری بموقع انتخابات را مورد توجه قرار داد و آنرا سرآغاز تحول در اتاق ها و بدنبال آن در اقتصاد ایران دانست و اظهار داشت: در کنار هم می توانیم اعتلای اقتصادی کشور را دنبال نماییم. آمارهای کلان بیان کننده حرکت های خوب و امیدوارکننده است. در زمینه های صنعت و معدن شاهد رشد هستیم و شرایط رشد صادراتی نیز قابل توجه بوده است. در این بین واردات نیز در خدمت صادرات قرار گرفته و شاهد رشد واردات در زمینه های سرمایه ای و واسطه ای بجای حوزه مصرف، هستیم.
فاطمی امین اضافه کرد: حاکمیت تنها قاعده گذار، مسئول ایجاد زیرساخت ها و در نهایت نظارت است، پس ایجاد اتاقی قوی به نفع کشور است.
در کنار او، غلامحسین شافعی - رییس اتاق تجاری - نیز در صحبت هایی اهمیت انتخابات اتاق های تجاری پرداخت. او بوسیله ارتباط اینترنتی با تهران، اظهار داشت: اقتصاد امروز کشور با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و از سویی دولت ها بدون حضور بخش خصوصی قوی قادر به حل این مشکلات نیستند، پس تعالی اتاق ایران مورد تایید همگان است تا بتواند با تمرکز بر منافع ملی، مشاوری منصف و مشوق در کنار قوای سه گانه باشد و آینده اقتصاد را به سمت شرایط بهتر سوق دهد.
رییس اتاق ایران، دولت و بخش خصوصی را مکمل یکدیگر دانست و اشاره کرد: یک دولت قوی در کنار بخش خصوصی قوی می تواند آینده روشنی برای اقتصاد رقم بزند. استواری این نهاد مدنی مورد نظر است و همه آنهایی که برای این مهم اعلام آمادگی کردند قابل احترام هستند. این بلوغ بین فعالان اقتصادی به وجود آمده تا انتخاب کنند و خوب انتخاب کنند.
همین طور در این مراسم، حسین میرمحمدصادقی، رییس انجمن نظارت بر انتخابات، گزارشی از روند ثبت نام کاندیدا و رسیدگی به اسناد و مدارک آنها بمنظور احزار صلاحیت، ارائه داد.
برمبنای اظهارات او برای نخستین بار در این دوره، وضعیت خاصی در بخشنامه تشکیل و نحوه فعالیت هیات نمایندگان اتاق ایران و اتاق های شهرستان تعیین شده بود که البته شامل برخی ابهامات نیز بود. از طرفی طبق این بخشنامه افراد باید حجم انبوهی از اسناد و مدارک را نیز در اختیار دبیرخانه انجمن نظارت قرار می دادند.
او استقبال برای مشارکت در این دوره از انتخابات را بسیار خوبی ارزیابی کرد و اضافه کرد: انجمن در امتداد رفع ابهامات، انتشار آگهی های لازم درباره ی پروسه رسیدگی ها و احراز صلاحیت ها در روزنامه، پاسخ به سئوالاتی که از طرف هیات های نظارت در اتاق های سراسر کشور مطرح بود، رسیدگی به پرونده ها و اسناد ارسال شده، حرکت کرد و ۵۰ ناظر را برای حضور در محل برگزاری انتخابات آموزش داد و آنها امروز در مراکز رای گیری کشور حضور دارند.
منبع:

1401/12/20
12:24:31
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گل چرم