تولید ۹۸ درصدی داروهای دام و طیور در داخل

تولید ۹۸ درصدی داروهای دام و طیور در داخل

گل چرم: معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشكی كشور اظهار داشت: ۹۸ درصد داروهای دام و طیور، ۹۵ درصد واكسن های مورد استفاده صنعت دام و ۴۰ درصد طیور در كشور تولید می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا-منطقه اصفهان، قاسم رضائیان زاده شامگاه (سه شنبه) در افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، دامپزشكی و آبزیان اظهار داشت: با سیاست و همت در بخش تولید می توان به پایداری در امر تولید كمك كرد.
وی با اشاره به اینكه برپایه مطالعات اقتصادی، اجتماعی و اقلیمی محققان، تا سال ۲۰۵۰ مهمترین مشكل اصلی مردم جهان، تأمین غذا است، اضافه كرد: مبحث تأمین غذا مسئله مهمی است كه باید جدی تر به آن پرداخته شود.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشكی كشور با اشاره به فعالیت های سازمان دامپزشكی، اظهار داشت: مهمترین مسئله ای كه سازمان به صورت شفاف به آن پرداخته است رصد بروز و شایع شدن بیماری و انجام اقدامات پیشگیرانه از آنها برای كنترل و عدم ورود بیماری ها و مبارزه با آنها است.
رضائیان زاده با اشاره به اینكه یكی از فعالیت های عمده و علمی سازمان این است كه با حضور و هماهنگی سازمان های بهداشتی بین المللی در جهت كنترل كامل این بیماری ها در تمام استان ها تلاش نماییم، افزود: در سالی كه به نام رونق تولید است تشدید و دقت بیشتر فعالیت ها رسالتی است كه سازمان دامپزشكی كشور دنبال می كند.
وی با اشاره به اینكه دامپزشكی از تولید در بخش خدمات، تولید دام، طیور و آبزیان حمایت می كند، اظهار داشت: در این راستا برای پشتیبانی از تولید داخل و با عنایت به وضعیت یك سال قبل تأمین خیلی از مواد اولیه با مشكل مواجه بوده است.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشكی كشور تصریح كرد: ۹۸ درصد داروهای دام و طیور، ۹۵ درصد واكسن های مورد استفاده صنعت دام و ۴۰ درصد طیور در كشور تولید می شود.1398/01/28
14:18:09
5.0 / 5
5413
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم