مدیركل شیلات گیلان خبر داد؛

راه اندازی ۳۵ تعاونی استخر شنی توسط صیادان گیلانی

راه اندازی ۳۵ تعاونی استخر شنی توسط صیادان گیلانی

به گزارش گل چرم، مدیرکل شیلات گیلان از راه اندازی ۳۵ تعاونی استخر شنی در استان آگاهی داد و اظهار داشت: گیلان در بخش تولید بچه ماهی و رها سازی در خزر مقام نخست کشور را دارد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، کوروش خلیلی ظهر دوشنبه در همایش رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری خزر در چمخاله لنگرود اظهار نمود: سه مرکز تولید و ذخایر ماهیان خاویاری در گیلان فعالیت می کند.
وی از آغاز رها سازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در گیلان اطلاع داد و اضافه کرد: ۲۰۰ میلیون بچه ماهی استخوانی در رودخانه های منتهی به خزر در گیلان رها سازی شد.
مدیرکل شیلات گیلان از افزایش ۳۰ درصدی رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در این استان اطلاع داد و افزود: از تعداد ۲۰۰ میلیون بچه ماهی، ۲ میلیون قطعه ماهیان خاویاری ۵ گرمی است که نسبت به مشابه سال قبل یک میلیون افزایش پیدا کرده است.
خلیلی با تکیه بر بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری بیان نمود: بازسازی ذخایر یک رویکرد آینده محور برای پایداری برداشت است.
وی از رهاسازی ۱۵۰ میلیون بچه ماهیان پارسال اطلاع داد و اضافه کرد: پیشبینی شیلات گیلان اینست در حوزه بازسازی ذخایر آمار را به رهاسازی ۲۰۰ میلیون بچه ماهی امسال برسانیم.
مدیرکل شیلات گیلان ضمن اشاره به راه اندازی ۳۵ تعاونی استخر شنی توسط صیادان گیلانی افزود: این صیادان موفق به تولید و تکثیر طبیعی ۲۰ میلیون بچه ماهی شدند.
خلیلی ضمن اشاره به فعالیت ۳ مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری در گیلان، افزود: گیلان در قسمت تولید بچه ماهی و رها سازی در خزر مقام نخست کشور را دارد


منبع:

1402/03/02
02:47:43
5.0 / 5
125
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم