معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی:

وجود ۷ هزار هكتار فضای گلخانه ای در كشور، تولید ۶۰۰ هزار تن محصول

وجود ۷ هزار هكتار فضای گلخانه ای در كشور، تولید ۶۰۰ هزار تن محصول

به گزارش گل چرم معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه بیشتر از ۷ هزار هكتار فضای گلخانه ای شامل باز و بسته در كشور وجود دارد، اظهار داشت: ۶۰۰ هزار تن محصول در این فضا تولید می شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، محمد علی طهماسبی ظهر شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه گل و گیاه در چابكسر شهرستان رودسر با اشاره به ظرفیت نمایشگاه های گل و گیاه، اظهار نمود: امروز شهرستان محلات در عرصه تولید گل و گیاه بعنوان یك برند به حساب می آید.
طهماسبی در ادامه با تاكید بر ضرورت توجه به حوزه تولیدات گل و گیاه، اضافه كرد: برگزاری نمایشگاه های گل و گیاه می تواند زمینه رشد و ارتقای این بخش را فراهم آورد.
وی با اشاره به اینكه ایران بیشتر از ۷ هزار هكتار فضای گلخانه ای شامل باز و بسته دارد، اظهار داشت: ۶۰۰ هزار تن محصول گلخانه ای در ایران تولید می شود كه این میزان می تواند مصارف دنیا را تأمین كند.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی افزود: این میزان فضای گلخانه ای می تواند بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار برای كشور ارز آوری داشته باشد.
لزوم توجه به آموزش و كسب مهارت در پرورش گل و گیاه
در ادامه این مراسم استاندار گیلان هم نبود آموزش و مهارت را مهم ترین مشكل در حوزه پرورش گل و گیاه عنوان و اظهار نمود: باید برای رشد و ارتقای سطح كمی و كیفی این حوزه به آموزش و كسب مهارت توجه بیشتری شود.
مصطفی سالاری با تاكید بر ضرورت توجه به ایجاد تنوع در پرورش ارقام گل و گیاه، اضافه كرد: با عنایت به ظرفیت های موجود در این زمینه باید سهم خویش را از بازار گل و گیاه به دست آوریم.
وی بابیان اینكه بهای تمام شده گل و گیاه به موارد مختلف بستگی دارد، افزود: برای رسیدن به شرایط مطلوب باید نشست های كارشناسی برگزار شده و با تعیین قیمت مناسب زمینه رقابت پذیری در این عرصه ایجاد شود.
نمایشگاه بین المللی گل و گیاه چابكسر در چارچوب ۷۴ غرفه از ۹ تا ۱۳ اردیبهشت ماه امسال برگزار شده است.

1398/02/11
13:49:44
5.0 / 5
5147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گل چرم