وزیر صنعت، معدن و تجارت:

باید ایران را صنعتی کنیم

باید ایران را صنعتی کنیم

به گزارش گل چرم، خراسان رضوی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در صنعت برای بهبود ریل گذاری ها و آمادگی زیرساخت ها سعی کردیم و شاه بیت حرکت اینست که ما باید ایران را صنعتی نماییم و لازمه صنعتی کردن، ایجاد بازار و توسعه آن با صادرات به خارج از کشور است.عباس علی آبادی در مراسم افتتاح خط تولید دو واحد صنعتی تولیدی که بامداد امروز در شهرک صنعتی توس مشهد انجام شد، ضمن گرامیداشت یاد رئیس جمهور شهید ایران، اظهار داشت: آقای دکتر رئیسی چند خصوصیت داشتند. نخست آن که ایشان خیلی خوب صحبت می کردند. بخش مهمی از جلسات دولت، صحبت های آقای رئیسی بود که حتما یک مبحث معرفتی را مطرح می کردند و واقعا بعنوان یک دانشجو بسیار از فضایل و توانایی های رهبری ایشان بهره می بردم.

وی بیان کرد: دومین خصوصیت او رفتار انسانی بود. کسی از او رفتار بد ندید. در مدت مختصری که توفیق حضور در خدمت آقای رئیسی را داشتم، شهادت می دهم که رفتار یک انسان والا مقام را داشت. خصوصیت سوم اخلاق ایشان بود. او الگوی تمام عیار اخلاق اسلامی بود. بسیار متخلق به اخلاق و مهربان بودند، به افراد گوش می کردند و وقت می گذاشتند. احدی را پیدا نمی کنید که از ایشان بی احترامی دیده باشد.

علی آبادی اضافه کرد: آقای دکتر رئیسی در راه کسب کمال و معرفت بود. این چهار خصوصیت از نظر یکی از حکمای بزرگ قرن هفتم خصوصیت های یک انسان کامل است و به نظرم شهید رئیسی در راه انسان کامل بود.

نیروی انسانی آموزش دیده و تحصیل کرده؛مهم ترین ظرفیت صنعت استان

وزیر صمت در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیتهای خراسان رضوی در قسمت صنعت اظهار داشت: استان خراسان پتانسیل بسیار بالایی دارد. مهم ترین آن نیروی انسانی آموزش دیده و تحصیل کرده با وجود دانشگاه های بسیار معتبر است. باید از این ظرفیت اول و شاخص استان حداکثر بهره را گرفت، البته باتوجه به مرزی بودن این استان و پتانسیل های خاصی آن با نقاط ضعفی همچون کمبود آب دست به گریبان است.

وی بیان کرد: پتانسیل بزرگتر این استان، وجود مرقد مطهر حضرت رضا (ع) است که ثروت عظیمی را در اختیار خراسان رضوی گذاشته است. اینجا مورد توجه همه عالم اسلام و کعبه آمال خیلی از مسلمین جهان است. از این فرصت باید به نحو احسنت بهره برد و کارهای بزرگی را انجام داد.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، علی آبادی با اشاره به تولید ۲۰ درصد یخچال فریزر کشور در واحد تولیدی مورد بازدید، آنرا ظرفیت بسیار خوبی در صنعت لوازم خانگی کشور توصیف کرد و اظهار داشت: لوازم خانگی همچون محورهایی است که در صنعت بدان توجه داشتیم و می تواند در آینده بسیار پیش رونده باشد.

وی افزود: آن چه مهم می باشد این که چه جهت گیری هایی را دنبال می نماییم. ما در صنعت برای بهبود ریل گذاری ها و آمادگی زیرساخت ها سعی کردیم تا این حرکت را شکل دهیم و شاه بیت حرکت اینست که ما باید ایران را صنعتی نماییم. لازمه صنعتی کردن، ایجاد بازار و توسعه آن است. برای توسعه بازار، باید به خارج از کشور فکر نماییم. وسعت دید ما نه تنها بازارهای کشور، بلکه بازارهای دنیاست.

علی آبادی با اعلان اینکه ما به دنبال دست یابی به بازارهای جهانی هستیم، اشاره کرد: برای رفتن به بازارهای جهانی باید یکسری خصوصیت ها را به دست آورد. نخست آنکه به لحاظ کیفی ارتقا یابیم و لازمه ارتقای کیفیت، تقویت مهندسی است. این که بتوانیم مثلاً یخچال هایی به مانند نمونه های دیگر کشورها بسازیم، خیلی خوب است، اما افتخارآمیز نیست؛ بلکه وقتی افتخار آمیز است که از همه دنیا بهتر باشیم و بتوانیم بگوییم ما بهترین یخچال فریزر دنیا را تولید می نماییم.

باید قیمت تمام شده کالاها را با مهندسی هزینه ها پایین آورد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: باید تعریف از ساخت داخل را تغییر دهیم. تعریف ما از ساخت داخل این نیست که ما همه چیز را می سازیم، تعریف ما از ساخت داخل به این معنا که مهندسی ساخت از آن ماست و اجزای کلیدی آنرا ما می سازیم. بنابراین انتظار داریم در بازدیدهای آتی تمامی گلوگاه های تولید این محصول رفع شده باشد.

وی افزود: ما باید تمامی تجهیزات اصلی که حداکثر ارزش افزوده را ایجاد می کند، بسازیم و بقیه موارد به خلق ارزش هایی همچون ایجاد اشتغال یا کاهش هزینه تمام شده منجر شود. امروز ساخت کالاهایی که در مصرف انرژی رتبه دارند، مورد توجه هستند. همینطور حرکت به سمت لوازم خانگی هوشمند است. ازاین رو باید ترازی از هوش مصنوعی را در تولید این کالاها جای داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: آن چه اهمیت دارد، قیمت تمام شده پایین است. مساله پایین بودن قیمت فروش نیست، بلکه باید قیمت تمام شده را با مهندسی هزینه ها پایین آورد. استفاده از بهترین متخصصان و خلق بهترین محصولات قابل رقابت با بهترین محصولات در دنیا را مد نظر قرار دهید، چونکه ما باید مدیریت دانش داشته باشیم.

منبع:

1403/03/12
02:03:35
5.0 / 5
177
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان گل چرم
گل چرم