آمار دام سبک بین ۶۲ تا ۷۱ ۱۶ میلیون رأس متغیر است

آمار دام سبک بین ۶۲ تا ۷۱ ۱۶ میلیون رأس متغیر است

گل چرم: تعداد دام سبک موجود در بهره برداری های پرورش دهنده دام در کشور از 62 تا 71.16 میلیون رأس در طول سال متغیر است.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، آمار تعداد دام سبک با افزایش بارندگی و سبز بودن مراتع درحال بهبود است. بگفته مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک هم اکنون هر کیلو گرم دام سبک زنده ۳۰۰ هزار تومان است.
این در صورتی است که ابتدای خرداد هر کیلو گرم دام سبک بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان معامله می شد. علت افزایش قیمت دام سبک به این برمی گردد، اگر سالهای قبل به سبب خشکسالی دامداران از اردیبهشت اقدام به عرضه بره های کم وزن خود به بازار می کردند و به طور معمول لاشه ها حدود ۱۰ کیلو گرم وزن داشتند هم اکنون با شرایط مناسب بره ها در مراتع نگهداری می شوند تا به وزن مناسب برسند و سپس عرضه می شوند.
بنا بر اعلام مرکز آمار ایران، نتایج طرح آمارگیری اندازه گیری تعداد و تولیدات دام سبک ۱۴۰۲ نشان میدهد که تعداد دام سبک موجود در بهره برداری های پرورش دهنده دام در کشور از ۶۲ تا ۷۱.۱۶ میلیون رأس در طول سال متغیر است.
همچنین طبق نتایج این طرح، کمترین تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های کشور با ۴۴.۹۸ میلیون رأس در فصل تابستان و بیشترین تعداد آن با ۵۳.۶۶ میلیون رأس در فصل بهار بوده و کمترین تعداد بز و بزغاله با ۱۵.۴۴ میلیون رأس در فصل تابستان و بیشترین تعداد با ۱۷.۵۰ میلیون رأس در فصل بهار بوده است.

1403/03/22
10:54:59
5.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان گل چرم
گل چرم