در گفت وگو با گل چرم اعلام شد

وجود ۱۰۰ هزار خودروی ناقص در كارخانه های خودروسازی

وجود ۱۰۰ هزار خودروی ناقص در كارخانه های خودروسازی

به گزارش گل چرم نایب رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحركه و قطعه سازی كشور اظهار داشت: هم اكنون به علت شرایط موجود بخشی از تولیدات خودروسازان قابلیت تجاری شدن پیدا نمی كند به صورتی كه حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در كف كارخانه ها موجود است.


مهدی مطلب زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بخش اعظم ۴، ۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اولیه پرداختی از جانب خودروسازان به قطعه سازان تنها صرف خرید مواد اولیه شد، اظهار نمود: چنانچه باقی تسهیلات ۱۱ هزار میلیاردی كه وعده داده شده در اختیار قطعه سازان قرار نگیرد، مواد اولیه مورد نیاز صنعت قطعه به اتمام رسیده و مشكلات این صنعت و به تبع آن صنعت خودروسازی بیشتر خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: مطالبات قطعه سازان از خودروسازان در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده كه پرداخت ۴، ۰۰۰ میلیارد تومان اولیه پارسال تنها یك پنجم آن بود. به تبع قطعه سازی هم دارای هزینه های دیگر مثل معوقات بانكی، بدهی به پیمانكاران زیرمجموعه خود و غیره است كه بخشی از پول دریافتی صرف این دست از هزینه ها شده و باقی آنرا قطعه و مواد اولیه تهیه كرده است. چنانچه تسهیلات باقی مانده از جانب خودروسازان به قطعه سازان پرداخت نشود، مشكلات عدیده ای در تهیه مواد اولیه ایجاد خواهد شد؛ چونكه مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان هم رو به اتمام است.
نایب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحركه و قطعه سازی كشور اظهار نمود: تا زمانی كه مواد مورد نیاز برای تولید در دسترس فعالان این حوزه قرار نگیرد، شرایط صنعت قطعه بهبود نخواهد یافت. امروز صنعت قطعه نیازمند مواد اولیه و ماشین آلات است اما قطعا با در اختیار داشتن مواد مورد نیاز خود، حتی با ماشین آلات قدیمی هم قادر به تولید خواهد بود.
وی ماشین آلات جدید را راهی برای بهبود بهره وری، تولید بهتر و دسترسی به كیفیت بیشتر دانسته و اعتقاد دارد كه این امر نیازمند سرمایه گذاری بزرگی است كه هم اكنون امكان پذیر نیست. در این شرایط بخشی از كار با امید به آینده پیش می رود ضمن آنكه لازم است افق كار هم مشخص و ثبات اقتصادی افزایش یابد تا سرمایه گذاری های انجام شده، ثمربخش باشند.
مطلب زاده خاطرنشان كرد: هم اكنون به علت شرایط موجود بخشی از تولیدات خودروسازان قابلیت تجاری شدن پیدا نمی كنند به صورتی كه حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در كف كارخانه ها موجود است كه در صورت تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنعت قطعه، این خودرو ها تكمیل شده و به بازار عرضه می شوند كه خود می تواند كمك كننده برای بازگشت آرامش به بازار و متعادل شدن قیمت ها شده و در نهایت تعهدات خودروسازان را هم پاسخگو باشد ضمن آنكه قطعه ساز هم می تواند امیدوار به دریافت مطالبات خود باشد.1398/02/20
13:41:33
5.0 / 5
5272
تگهای خبر: بازار , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گل چرم