دبیر انجمن كارخانجات نان صنعتی مطرح كرد

رانت آرد دولتی همچنان باقی است

رانت آرد دولتی همچنان باقی است

گل چرم: دبیر انجمن صنفی كارفرمایان كارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران با اشاره به عرضه آرد دولتی به قیمت های متفاوت به بخش های مختلف تولید نان اظهار داشت كه رانت به وجود آمده به سبب این تفاوت قیمت، دغدغه كل صنعت نان كشور است.


علیرضا مروت پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه تفاوت قیمت آرد موجب ایجاد رانت می شود، اظهار نمود: با عنایت به اینكه دولت نتوانسته برای اقشار لطمه پذیر كشور فكری كند كه نان ارزان قیمت دریافت نمایند، همیشه تفاوت قیمت آرد حفظ شده است.
وی با اشاره به عرضه آرد دولتی به قیمت های متفاوت به بخش های مختلف نان تولید شده به روش سنتی و صنعتی، اظهار نمود: در این میان سودجویانی هستند كه سهمیه آرد خودرا با قیمت كم تر از قیمت بازار آزاد عرضه می كنند. بدین سبب عده ای آرد مورد نیاز خودرا با قیمت ارزان تر تهیه می كنند و عده دیگری نیز دغدغه تولید را كنار می گذارند.
دبیر انجمن صنفی كارفرمایان كارخانجات نان صنعتی ماشین ایران با اشاره به اینكه خط شروع های متفاوت برای یك مسابقه موجب ایجاد رانت و فساد می شود، اشاره كرد: برای تعیین قیمت نان دولت ها باید به فكر قشر لطمه پذیر باشند؛ چرا باید افرادی در مناطق محروم نان را به همان قیمتی بخرند كه خانواده هایی در بهترین مناطق تهران نان را با همان نرخ تهیه می كنند؟!
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، اسفند ماه سال قبل نمایندگان مجلس شورای اسلامی یارانه آرد صنعت را حذف كرده و منابع حاصل از آنرا به خرید تضمینی گندم اختصاص دادند. اما بخش های دیگر تولید نان همچون تولیدكنندگان نان با روش صنعتی هنوز یارانه دریافت می كنند.
منبع:

1398/02/27
13:30:26
5.0 / 5
5287
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم