۴ خودروی جدید بر روی پلتفرم ۳۰۱ تولید و عرضه می شود

۴ خودروی جدید بر روی پلتفرم ۳۰۱ تولید و عرضه می شود

گل چرم: مدیرعامل ساپكو با اشاره به اینكه خودروی 301 پروژه ای ملی است، اظهار نمود: این نخستین بارست كه خودرویی با عمق خودكفایی بالا در كشور راه اندازی می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از گروه صنعتی ایران خودرو، منصور منصوری در اولین نشست ساپكو با سازندگان پروژه ۳۰۱ از دریافت تاییدیه خودكفایی ۶۰ درصدی این خودرو از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت آگاهی داد و اضافه كرد: از مهمترین مسائلی كه در این پروژه اجرا خواهد شد، مستندسازی فرآیندهاست كه متأسفانه در مورد پروژه های پیشین به سبب انجام این كار توسط شركای خارجی مستنداتی در دست نداریم.
وی با اشاره به فاكتورهای اصلی انتخاب تأمین كنندگان در این پروژه اظهار داشت: توان تولید قطعه با بیشترین عمق خودكفایی، تولید محصول بر طبق قیمت رقابتی، وجود زیرساخت برای صادرات و توان سرمایه گذاری در پروژه از مهمترین عواملی است كه توانمندی سازندگان را برای ما محرز خواهدنمود.
مدیرعامل ساپكو از برنامه این شركت برای متوازن سازی قطعه سازان بر طبق رویكرد ماژولار آگاهی داد و اشاره كرد: بر طبق این برنامه برای هر قطعه دست كم دو سازنده و حداكثر سه منبع تأمین خواهیم داشت.
منصوری سرمایه گذاری صورت گرفته تابحال برای خودكفایی قطعات بدون قالب های بدنه را ۲۸۰ میلیارد ریال و ۶۳ میلیون یورو اعلام نمود و اظهار داشت: نباید فراموش نماییم كه سرمایه گذاری زیادی در سه سال قبل توسط ایران خودرو و سازندگان برای این پروژه صورت گرفته و باید این پروژه را محقق نماییم.
وی از ابلاغ سیاست های جدید ساپكو در امتداد توسعه سازندگان، توسعه صادرات، ارتقای رضایت مشتریان و توسعه خودكفایی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو آگاهی داد و اظهار داشت: با این استراتژی هم پروسه و هم محصول را برای تأمین كیفیت قطعات مورد توجه قرار خواهیم داد.

بر روی پلتفرم ۳۰۱، چهار خودرو تولید و عرضه می شود
معاون طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند تولید محصول ۳۰۱ اظهار داشت: پلتفرم این محصول مبنایی برای تولید و عرضه چهار خودروی دیگر توسط ایران خودرو خواهد بود.
عادل پیرمحمدی اضافه كرد: با دستور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو پس از ترك پژو پروژه تولید محصول ۳۰۱ با استفاده از توان سازندگان توانمند كشور فعال شد.
وی ترك پژو را فرصتی برای خودكفایی در تولید دانست و اشاره كرد: با عنایت به پیش بینی های صورت گرفته در قرارداد، امكان توسعه و خودكفایی تولید ۳۰۱ بدون حضور پژو نیز امكان پذیر بوده است.
مدیر پروژه ۳۰۱ با اشاره به مشاركت ۳۰۰ سازنده در پروسه تأمین و تولید قطعات این محصول، پیشرفت در اجرای پروژه را حاصل كار تیمی و همكاری سازندگان كشور عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون در فاز توسعه ای قطعات و محصول هستیم و تا نیمه دوم امسال قالب قطعات به خصوص در بخش بدنه طراحی و ساخته خواهد شد. بیشتر از ۱۵ قالب ساز در حال ساخت ۱۹۷ قالب محصول ۳۰۱ هستند.
وی اضافه كرد: تمامی قطعات محصول ۳۰۱ دارای تولیدكننده در بین سازندگان داخلی است. قرار بود تولید این محصول با نرخ داخلی سازی ۴۰ درصد آغاز شود اما ایران خودرو در آغاز با ۷۰ درصد ساخت داخل آنرا تولید خواهدنمود.
طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، معاون طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو از آمادگی زنجیره تأمین برای تولید محصول جدید این خودروساز تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: تولید ۳۰۱ ضامن آینده صنعت خودرو كشور خواهد بود، ایران خودرو چند محصول دیگر در كلاس های مختلف را نیز بر اساس پلتفرم ۳۰۱ تولید و عرضه خواهدنمود.
وی از آماده سازی خط تولید این خودرو آگاهی داد و اظهار داشت: هم اكنون خط تولیدی با ظرفیت تولید ۱۶ دستگاه از محصول ۳۰۱ در هر ساعت به وجود آمده كه با همكاری و همت سازندگان و تأمین كنندگان به بهره برداری خواهد رسید.1398/03/12
15:59:40
5.0 / 5
5180
تگهای خبر: تولید , صادرات , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم