در بازار جهانی

روند قیمت طلا معكوس شد

روند قیمت طلا معكوس شد

به گزارش گل چرم قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی به دنبال آمار ضعیف بخش تولید و نگرانی سرمایه گذاران نسبت به كندی رشد اقتصاد جهانی، به سطح بالاتری صعود كرد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۳۸۹ دلار و ۷۳ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۳۹۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شركت "سی ام سی ماركتس"، جنگ تجاری مورد توجه بازار قرار گرفته و توجه بازار از جنگ تجاری آمریكا و چین به اختلاف آمریكا و اتحادیه اروپا جلب شده است.

آمریكا در مورد اختلاف دیرینه ای كه با اروپا بر سر یارانه های هواپیما دارد، فشار روی این منطقه را افزایش داد و تهدید كرد روی ۴ میلیارد دلار كالاهای اتحادیه اروپا تعرفه وضع خواهد نمود كه علاوه بر تعرفه هایی خواهد بود كه در آوریل روی ۲۱ میلیارد دلار كالای اروپایی اعلام نموده بود.

از سوی دیگر آمار نشان داد فعالیت بخش تولید در سراسر اروپا و آسیا در ژوئن رشد منفی پیدا كرده و رشد بخش تولید آمریكا هم آهسته شده است. آمار مذكور سیاست گذاران را برای پیشگیری از وقوع ركود اقتصادی تحت فشار قرار داده است.

با این حال رشد قیمت طلا به علت قوی ماندن ارزش دلار كه نزدیك به بالاترین حد خود در بیشتر از یك هفته اخیر ایستاده است و توافق میان آمریكا و چین برای ازسرگیری مذاكرات تجاری، محدود ماند. قیمت طلا در ۱۵ ژوئن تحت تأثیر افت ارزش دلار و تشدید تنش های ژئوپلیتیكی در خاورمیانه، به مرز ۱۴۳۸ دلار و ۶۳ سنت صعود كرده بود كه بالاترین قیمت از ۱۴ مه سال ۲۰۱۳ بود.

بر اساس گزارش رویترز، بازار حالا به آمار اشتغال غیركشاورزی آمریكا چشم دوخته كه روز جمعه منتشر می شود و به سرمایه گذاران كمك می نماید به ارزیابی اقدامات سیاست پولی احتمالی بانك مركزی آمریكا بپردازند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی نمود هر اونس طلا برای تحویل فوری امكان دارد به ۱۴۱۰ دلار بهبود پیدا كند چونكه در محدوده بین ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۷ دلار حمایت یافته است.

موجودی طلای "اس پی دی آی گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۷۸ درصد رشد كرد و به ۸۰۰.۲۰ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد كرد و به ۱۵ دلار و ۱۸ سنت رسید هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۸۳۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت ماند و در ۱۵۴۶ دلار و ۸۸ سنت ایستاد.
1398/04/11
13:59:09
5.0 / 5
5421
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گل چرم