آزمایش خودروهای خودران فورد در واشنگتن كلید می خورد

آزمایش خودروهای خودران فورد در واشنگتن كلید می خورد

گل چرم: شركت خودروسازی فورد اعلام نموده است كه می خواهد در سه ماه نخست سال آینده میلادی به آزمایش خودروهای خودران در سطح شهر واشنگتن بپردازد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش استقبال از خودروهای خودران و تلاش شركت های خودروسازی برای توسعه این فناوری، شركت خودروسازی فورد مستقر در ایالات متحده آمریكا هم از مدتها پیش به دنبال توسعه و طراحی خودروهای خودران و بدون نیاز به راننده بوده و در این زمینه كوشیده است كه با رقیبان قدرتمند خود در جهان به رقابت تنگاتنگی بپردازد و محصولات خودران خویش را زودتر از پیشگامان به بازارهای جهانی خودرو عرضه نماید.

بر اساس گزارش وب سایت the verge، شركت خودروسازی فورد آمریكا حالا اخیرا از برنامه های خود برای اجرایی و عملی سازی پروژه عرضه خودروهای خودران در سطح شهر سخن گفته است و اعلام نموده كه می خواهد در سه ماهه نخست سال آینده ۲۰۱۹ میلادی از اولین خودروهای خودران خود رونمایی كرده و آنها را در خیابان های شهر واشنگتن در ایالات متحده آمریكا آزمایش كند.

فورد به منظور حصول اطمینان از فناوری خودران در وسائل نقلیه و جلوگیری از خطرات احتمالی آن، از یك مهندس و راننده برای محض احتیاط در این خودروها استفاده می نماید ولی پس از آنكه این فناوری اعتماد شركت فورد را جلب كرد، دیگر این دو نفر هم از خودروهای آزمایشی مذكور حذف خواهند شد و انتظار می رود بزودی خودروهای كاملا خودران قدم به خیابان های شهرهای جهان بگذارند. البته واشنگتن چهارمین شهر در ایالات متحده آمریكاست كه خیابان های خویش را در اختیار آزمایشات خودروهای خودران می گذارد.

این در حالی است كه بزرگترین رقیب فورد در زمینه تولید خودروهای خودران یعنی تسلاموتورز، اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد فعلا تحت تاثیر مشكلات و خطرات احتمالی قید خودروهای كاملا خودران را بزند.

چندی پیش خیلی از دانشمندان و تحلیلگران فعال در حوزه تكنولوژی و خودروسازی در نامه ای بلندبالا از تمامی شركت های خودروسازی در جهان درخواست كرده بودند كه توسعه فناوری وسائل نقلیه خودران و بدون نیاز به راننده بسیار خطرآفرین خواهد بود چراكه تكنولوژی های جدید بكاررفته در این خودروها همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هرچقدر هم كه هوشمند باشند، باز به هنگام تصمیم گیری برای توقف و جلوگیری از برخورد با موانع و عابران پیاده بویژه در مواقع خاص و اضطراری با مشكلات متعددی مواجه خواهند شد.

خودروهای خودران با بهره گیری از تكنولوژی های جدید و پیشرفته ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده ها تردد و سرنشینان خویش را جابجا كنند.
1397/08/02
22:02:15
5.0 / 5
5252
تگهای خبر: بازار , تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم