رییس كمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران:

سهم معدن از تولید ناخالص ملی ۲۰ تا ۳۰ درصد است

سهم معدن از تولید ناخالص ملی ۲۰ تا ۳۰ درصد است

گل چرم: رئیس كمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران اظهار نمود كه سهم واقعی محصولات معدنی در تولید ناخالص ملی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، امروز (یكشنبه) نشست خبری هیات مدیره خانه معدن ایران با محوریت چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی با حضور رئیس خانه معدن ایران، رئیس كمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران و یكی از اعضای هیات مدیره خانه معدن برگزار گردید.
در این نشست بهرام شكوری - رئیس كمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران - از آمارهای رسمی در خصوص سهم كمتر از یك درصدی معدن در تولید ناخالص ملی اطلاع داد و علت آنرا محاسبه نشدن سهم محصولات معدنی در صنایع پایین دستی عنوان نمود. این در شرایطی است كه به قول وی سهم واقعی معدن در تولید ناخالص ملی ۲۰ تا ۳۰ درصد است.
وی افزود: منابع معدنی به كار رفته در خودرو و ساختمان سازی به ترتیب ۵۰ و ۹۰ درصد است كه باید در محاسبه تولید ناخالص ملی در نظر گرفته شود.
شكوری با بیان این كه واقعی شدن سهم معدن در تولید ناخالص ملی سبب حمایت بیشتر از این بخش می شود، اظهار نمود: بانك مركزی در محاسبه تولید ناخالص ملی فقط فولاد را در نظر می گیرد، اما به تازگی از جانب خانه معدن درخواست شده كه سهم هر ماده معدنی جداگانه در نظر گرفته شود.
او همینطور تصریح كرد كه بخش معدن و بخصوص صنایع كوچك در این بخش می تواند برای جذب نقدیندگی و سرمایه های سرگردان در كشور مورد استفاده قرار گرفته و اشتغال تولید كند.
رئیس كمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران با اشاره به این كه میزان كل سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی تابحال حدود ۵۰ میلیارد دلار است، خاطرنشان كرد: باید فعالیت های اقتصادی را سودآور نماییم تا مردم مجاب شوند به جای خرید ارز و سكه در بخش تولید سرمایه گذاری كنند.1397/08/06
15:24:42
5.0 / 5
5568
تگهای خبر: تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم