عضو اتاق بازرگانی تهران:

دلار می تواند وارد كانال ۸۰۰۰ تومان شود

دلار می تواند وارد كانال ۸۰۰۰ تومان شود

گل چرم: یك عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد قیمت دلار می تواند پایین تر از نرخهای فعلی آمده و وارد كانال 8000 تومان شود.


فاطمه مقیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: آنچه در هفته های گذشته در بازار ارز رخ داده نشان داده است كه دولت توانسته یك آرامش نسبی را به بازار بازگرداند و این مسئله اساسا اتفاقی مثبت است اما اینكه در آینده این بازار چه سرنوشتی داشته باشد، مسئله ای است كه باید با در كنار هم قرار دادن عوامل مختلف آنرا بررسی نماییم.
به گفته وی، اگر بنا بود یك تصویر چند ماهه كوتاه از بازار داشته باشیم، حتی اینكه نرخ دلار به كانال ۸۰۰۰ تومان وارد شود نیز گزینه ای دور از ذهن نبود اما اگر دولت بخواهد با عنایت به نامشخص بودن شرایط بین المللی اقدامات لازم را انجام دهد، مدیریت نرخ برای تامین نیازهای سال های پیش رو بسیار مهم خواهد بود.
این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینكه در ماه های گذشته صادرات غیر نفتی كشور، توانسته قسمتی از فشارها بر اقتصاد ایران را مدیریت كند، توضیح داد: در شرایطی كه با فشار تحریم ها، قسمتی از كالاهای ایرانی نتوانستند بازار خودرا حفظ كنند، ما دیدیم كه دیگر كالاها توانستند جایگاه خودرا مستحكم كرده و حضور خودرا حفظ كنند.
مقیمی افزود: در این راه پشتیبانی از تولید داخلی توانست به بهبود شرایط فعالان اقتصادی كمك نماید و اگر می بینیم صادرات غیر نفتی ما در ماه های گذشته حفظ شده اند، به سبب فراهم آمدن مقدمات لازم برای حضور در عرصه های بین المللی است.
وی با اشاره به ضرورت حفظ حمایت ها و كاهش تلاطم ها در اقتصاد كشور، اشاره كرد: اقتصاد ما در سال های گذشته با مشكلاتی مواجه بوده و بخش خصوصی بارها اعلام نموده در صورت برطرف شدن این دغدغه ها، اساسا بستر بهتری برای افزایش تولیدات و صادرات فراهم خواهد شد. در این فضا اگر ثبات فعلی حفظ شده و اثرات منفی برخی تصمیم ها مدیریت شود، می توان انتظار داشت روند صادرات غیرنفتی كشور به همین شكل ادامه داشته باشد و در ادامه آمارهای مثبت بیشتری به دست آید.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در چند هفته اخیر نرخ ارز و طلا در بازار نزولی شده و در هفته جاری نیز این روند ادامه پیدا كرده؛ به طوریكه دلار وارد كانال ۱۰ هزار تومان و سكه وارد كانال سه میلیون تومان شده است.
منبع:

1398/06/07
14:18:41
5.0 / 5
5437
تگهای خبر: آرامش , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان گل چرم
گل چرم