در گفتگو با مهر اعلام شد؛

كاهش ۸۰ درصدی قیمت سیب زمینی، نرخ موز به كیلویی ۹۵۰۰ تومان رسید

كاهش ۸۰ درصدی قیمت سیب زمینی، نرخ موز به كیلویی ۹۵۰۰ تومان رسید

گل چرم: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینكه قیمت سیب زمینی نسبت به ابتدای دوره گرانی این محصول ۸۰ درصد كاهش یافته و به كیلویی حدود۲۳۰۰تومان رسیده است، از كاهش۱۳۰۰تومانی نرخ موز اطلاع داد.اسدالله كارگر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به كاهش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار اظهارداشت: قیمت این محصول در بازار به نرخ چهار ماه پیش بازگشته است.
وی با اشاره به اینكه قیمت سیب زمینی در آغاز دوره گرانی این محصول به حدود ۴۰۰۰ تومان رسیده بود، اظهار داشت: هم اكنون نرخ هركیلوگرم سیب زمینی به كیلویی حدود ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان رسیده و نسبت به ابتدای دوره گرانی ها نزدیك ۸۰ درصد كاهش قیمت داشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به كاهش قیمت گوجه فرنگی هم اضافه كرد: گوجه فرنگی هم به كیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان رسیده است.
كارگر درباره شرایط كلی بازار میوه اظهارداشت: بازار در مجموع وضعیت آرامی دارد، چون كه هم اكنون هم میوه های تابستانه و هم میوه های زمستانه در بازار عرضه می شوند و همین مساله سبب آرامش بازار شده است.
وی اضافه كرد: پرتقال، نارنگی، سیب درختی، خرمالو، انار و... همچون میوه هایی هستند كه به تازگی وارد بازار شده اند ضمن اینكه عرضه میوه هایی مانند هلو و شلیل هم هنوز به آخر نرسیده است.
كارگر همینطور با اشاره به كاهش حدود ۱۳۰۰ تومانی قیمت هركیلوگرم موز اظهار داشت: قیمت این میوه به كیلویی ۹۵۰۰ تومان رسیده است.
وی درباره اینكه آیا كاهش تولید سیب درختی و كیوی بر قیمت این میوه ها در بازار اثرگذار بوده است؟، اضافه كرد: فعلا شاهد چنین موضوعی نبوده ایم.

1397/08/08
15:40:00
5.0 / 5
5366
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم