معاون وزیر جهاد كشاورزی مطرح كرد:

برای آینده 3 محصول اساسی نگران هستم

برای آینده 3 محصول اساسی نگران هستم

به گزارش گل چرم معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور زارعت اظهار داشت: در محصولاتی كه دولت در قیمت گذاری آنها دخالت می كند همچون شكر، گندم و دانه های روغنی؛ عمیقا برای آینده (تولید) این سه محصول نگران هستم.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، عباس كشاورز در هفتمین همایش سراسری كشت محصولات زراعی با اشاره به اینكه در سال زراعی گذشته كشاورزی با سه مشكل سیل، هجوم ملخ ها و افزایش نرخ ارز مواجه بوده است، اضافه كرد: حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن گندم استان خوزستان به سبب سیل از بین رفت و افزایش نرخ ارز به سمت واقعی شدن موجب شد تا بركات زیادی برای بخش كشاورزی ایجاد شود.
وی با اشاره به اینكه سطح برداشت و تولید با كمك موسسه بین المللی سیمیت افزایش یافته است، اظهار داشت: پكیج علوفه كشور به صورت معمول یونجه و ذرت است و ۸۵ درصد علوفه از یونجه تامین می شود كه این بخش ۲۰ درصد آب كشاورزی را مصرف می كند.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه افزایش نرخ ارز سبب رونق تولید پنبه در كشورمان شده است، اشاره كرد: در گذشته بذر پنبه نداشته ایم اما حالا كشاورزانی هستند كه در هر هكتار ۵.۵ تا ۶ تن پنبه تولید می كنند.
وی درانتها با اظهار به اینكه آفت برای كلزا كاران كرمانشاه مشكلات جدی به وجود آورده است كه سازمان حفظ نباتات باید برای حل این مساله ورود كند، اضافه كرد: آفت سفیدك هم مشكل دیگر برای كلزا است و همینطور آفت گل جالیز هم در این مزارع خسارت جدی وارد میكند كه باید در این زمینه كمیته مقابله با این آفات تشكیل گردد.1398/06/10
00:04:25
5.0 / 5
6241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گل چرم