وزیر صمت خبر داد

آغاز انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر و فرآوری معادن

آغاز انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر و فرآوری معادن

به گزارش گل چرم وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم كوشش برای افزایش صادرات غیرنفتی به كشورهای همسایه اصرار كرد و اظهار داشت: هم اكنون، دو درصد واردات كشورهای همسایه از ایران است كه اگر این رقم به چهار درصد افزایش یابد، پنجاه و چهار درصد از صادرات غیرنفتی كشورمان به این كشورها خواهد بود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و صنعتی استان، افزود: تبریز و آذربایجان، نقش بسیار موثری در رونق تولید دارند و بر همین مبنا انتظار داریم كه شاهد پیشتازی استان در راه رونق تولید در مقایسه با استان های دیگر باشیم.
وی به قسمتی از اقدامات و فعالیت های وزارت صمت در امتداد هدف محوری "نهضت ساخت داخل" اشاره نمود و اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این مساله تاكید ویژه دارند كه باید بتوانیم با سرلوحه قراردادن فرمایش های ایشان در راه حركت به سمت خودكفایی گام برداریم.
رحمانی همین طور از آغاز انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر معدنی و كوشش برای فرآوری معادن در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: حركت از مونتاژكاری به سمت نوآوری، پشتیبانی از استارتاپ ها، جذب نیروهای بومی در شركت های بزرگ، انتقال تمامی حساب های مالی معادن كشور به استان محل فعالیت و كاهش وابستگی ایران به آلومینا با توجه ویژه به راه اندازی كامل پروژه نفلین سینیت سراب همچون اولویت های وزارت صمت است.
مسعود پزشكیان - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی - نیز در این نشست خواهان تفویض اختیار به استان ها در عرصه تولید و صنعت و حذف بروكراسی های زاید اداری و هم چنین بررسی تخصصی موضوعات مربوط به این حوزه در جلسات شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان و رئیس دانشگاه علوم پزشكی تبریز و برخی از فعالان بخش خصوصی نیز از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید گزارش دادند.
منبع:

1398/06/22
14:56:37
5.0 / 5
5154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم