قائم مقام وزیر صنعت خبر داد:

افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات در دستور كار شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی قرار گرفت

افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات در دستور كار شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی قرار گرفت

به گزارش گل چرم قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اظهار داشت: با عنایت به ضرورت حمایت بیشتر از پیش دولت از صادرات غیرنفتی در شرایط تحریم، مبحث افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات در چارچوب ارزی در دستور كار شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی قرار گرفت.


حسین مدرس خیابانی در گفت گو با ایسنا، با اشاره به افزایش ریسكهای سیاسی و تجاری صادرات ناشی از تحریمهای ظالمانه آمریكا و محدودیتهای بانك های ایرانی در عرصه بین المللی، ایجاد امنیت اقتصادی و تجاری را از وظایف حاكمیت برشمرد و از عزم دولت برای تقویت نهادهای حامی صادرات اطلاع داد.
وی تصریح كرد: به منظور افزایش ظرفیت ریسك پذیری صندوق ضمانت صادرات بعنوان بازوی دولت برای پشتیبانی مالی و بیمه ای از صادرات، افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری سرمایه این صندوق امسال در دستور كار شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی قرار گرفته است كه تلاش خواهد شد منابع لازم با حمایت دولت و مجلس از ظرفیتهای بودجه سال ۱۳۹۸ یا سایر منابع ممكن تامین گردد.
پیش از این هم رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به رئیس جمهوری افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات به منظور افزایش میزان پوشش ریسك صادركنندگان را درخواست كرده بود.1398/07/01
19:24:04
5.0 / 5
5073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم