وزیر صنعت:

تولید ۲۰ میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی، لفظ تحریم داخلی را به كار نبریم

تولید ۲۰ میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی، لفظ تحریم داخلی را به كار نبریم

به گزارش گل چرم وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ارزش تولیدات معدن و صنایع معدنی سال قبل 20 میلیارد دلار بوده است. در هشت ماهه سال میلادی هم بیشتر از 17 میلیون تن فولاد تولید شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در دومین همایش "صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته"، اظهار نمود: وزارت صنعت هفت محور را در برنامه های خود گنجانده است كه معدن و صنایع معدنی یكی از آنها است. نقشه راه معدن بیشتر از ۷۰ سیاست دارد كه مورد پیگیری وزارتخانه است. اكتشاف اولویت است و از برنامه های اساسی به حساب می آید.
وی ادامه داد: با تاكید بر اینكه انجمن های تخصصی باید مسئولیت برخی امور را به دست بگیرند، اشاره كرد: ساخت داخل در سال رونق تولید مورد توجه است. ما قطع به یقین مخالف خام فروشی هستیم. هم اكنون توازن در زنجیره فولاد برقرار شده است. از مردم نیز دعوت به سرمایه گذاری در معادن كوچك می نماییم.
وزیر صنعت معدن و تجارت با تاكید بر اینكه نباید از واژه "تحریم های داخلی" استفاده كرد، از افتتاح واحد تولید الكترود گرافیتی اردكان آگاهی داد و اشاره كرد: سال جاری همه صنایع ما موفق پیش رفته اند اما در فولاد خودكفاتر هستیم. نوید می دهیم تا اختتام امسال حتما واحد الكترود گرافیتی اردكان را افتتاح خواهیم كرد.1398/07/09
14:34:56
5.0 / 5
5861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گل چرم