یك مقام مسئول اعلام كرد:

آمادگی برای مقابله با بحران های حوزه دام و طیور

آمادگی برای مقابله با بحران های حوزه دام و طیور

به گزارش گل چرم رئیس سازمان دامپزشكی با اشاره به اینكه در سال های اخیر بحران های فراوانی را در زمینه بیماری های دامی پشت سر گذاشته ایم، اظهار داشت: در سال جاری، ما جلوتر از تمام بحران ها حركت می نماییم.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، علیرضا رفیعی پور، امروز شنبه ۱۳ مهر ۹۸، در مراسم روز ملی دامپزشكی با اشاره به مسئولیت های حاكمیتی سازمان دامپزشكی كشور، گفت: ما در سال قبل و در اوج تحریم ها و جنگ اقتصادی، توانستیم به دستاوردهای خوبی برسیم كه همچون آن، این است كه با حمایت همه جانبه از تولیدكنندگان، موفق شدیم در عرصه تولید، رونق ایجاد نماییم.
وی با اشاره به اینكه ایران موفق شد در همین شرایط دشوار، كرسی دبیركلی سازمان جهانی بهداشت دام را به دست بیاورد، افزود: علاوه بر این موفق شدیم مقاصد صادراتی جدیدی را برای تولیدكنندگان ایجاد نماییم.
رئیس سازمان دامپزشكی كشور افزود: دستورالعمل ها باید به نفع بخش تولید تغییر كند، چونكه ما به دنبال قطع وابستگی در حوزه دارو، واكسن، مواد بیولوژیك، ریزمغذی ها و مواردی از این دست هستیم، ضمن اینكه به دنبال این هستیم كه هر نوع وابستگی به تكنولوژی، تجهیزات و دانش فنی قطع شود.
رفیعی پور افزود: در واقع می خواهیم با به كارگیری نیروی جوان، واگذاری امور به مردم و ارتقای دانش فنی، در گام دوم انقلاب به خودكفایی و خوداتكایی در نهاده ها و تجهیزات موردنظر تولید برسیم.
وی با اشاره به اینكه ۴۰ هزار نفر نیروی دامپزشك در كشور فعالیت می نمایند، اظهار داشت: طی سال های اخیر، ما بحران های بزرگی همچون زلزله، سیل، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تب برفكی و نداشتن بذر واكسن های ایمن سازی حوزه دامی را پشت سر گذاشتیم و با عنایت به تمام این تجربیات در سال ۹۸ سازمان دامپزشكی، جلوتر از تمام بحران ها حركت می كند و این مسئله قابل اثبات است.
رئیس سازمان دامپزشكی، با اشاره به اینكه مردم هنوز شناخت كافی و درستی از دامپزشكی و جایگاه آن ندارند، به دستگاه های مختلفی كه از خدمات این سازمان بهره می برند پیشنهاد نمود، توسط دستگاه های خود اقدامات سازمان دامپزشكی و همكاری هایش با این دستگاه ها را منعكس كنند تا دامپزشكی در جامعه نمود پیدا كند و به مردم شناسانده شود.
1398/07/13
14:54:25
5.0 / 5
5010
تگهای خبر: تولید , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
گل چرم