فراخوان دوره هشتم برنامه تجاری سازی فناوری نانو اعلام گردید

فراخوان دوره هشتم برنامه تجاری سازی فناوری نانو اعلام گردید

به گزارش گل چرم نخستین فراخوان از دوره هشتم برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (NanoMatch) همزمان با برگزاری نمایشگاه فناوری نانو از تاریخ ۱۸مهرماه جاری شروع می شود و تا ۱۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، امروزه جایگاه و اهمیت نوآوری در بهبود كیفیت زندگی و توسعه پایدار برای همگان آشكار شده است. یكی از جنبه های مهم نوآوری، استفاده از تكنولوژی های جدید برای رفع چالش ها و افزایش بهره وری در صنایع مختلف است. چه بسا شركت های بزرگی كه به علت عدم انطباق با فناوری های جدید و عدم توانایی در ایجاد نوآوری سقوط كرده اند و یا شركت های كوچكی كه با تمركز بر خلق نوآوری در كسب وكار خود، تحولات شگرفی را رقم زده اند و این مورد نشانگر اهمیت بالای نوآوری در صنایع است.

ایجاد نوآوری در شركت های توسعه یافته به علت پیچیدگی در تغییر فرآیندها و زیرساخت ها، امكان دارد دشوار باشد؛ اما برای یك تیم متخصص چندنفره بدون هیچ ساختار محدودكننده ای این مورد امكان پذیر است. این تیم ها ذهن خلاق، دانش به روز، تمركز و انگیزه لازم برای نوآوری را دارند. اما اغلب برای كسب موفقیت علیرغم تلاش های خود، به علت عدم بهره مندی از زیرساخت های حمایتی لازم برای تجاری شدن و آشنا نبودن با فرایند توسعه فناوری و محصول، امكان ورود به صنعت را نمی یابند.
برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (NanoMatch) بعنوان یك برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی محصولات نانو و پشتیبانی از فناوران، پژوهشگران و شركت های نوپا بوجود آمده است. نانومچ از تیم های مستعدی كه نمونه اولیه ای از محصول را تولید كرده اند و پتانسیل تجاری شدن دارد، حمایت می كند تا بتوانند با استفاده از زیرساخت های حمایتی این برنامه همچون خدمات، تسهیلات و آموزش، نمونه اولیه را توسعه داده و آماده ورود به صنعت و بازار كنند.
1398/07/14
14:36:28
5.0 / 5
5210
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم