امكان تولید 6 میلیون تن محصول كشاورزی با منابع آبی موجود

امكان تولید 6 میلیون تن محصول كشاورزی با منابع آبی موجود

به گزارش گل چرم رئیس سازمان جهادكشاورزی استان زنجان اظهار داشت: با منابع آبی موجود می توان شش میلیون تن محصول كشاورزی تولید كرد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، جواد تاراسی در جمع خبرنگاران، با اشاره به الگوی كشت محصولات كشاورزی در استان زنجان، اظهار نمود: بیشتر از ۱۵ سال است كه درخواستی برای توسعه بخش كشاورزی از آب های زیرزمینی نداریم و برای این امر مهم شركت آب منطقه ای استان تابحال چنین درخواستی را از سازمان جهادكشاورزی نكرده است. تلاش ما این است با برنامه های بهره ورانه ۴ برابر محصول كشاورزی تولید نماییم.
وی با اشاره به اینكه بطور میانگین در سال ۳ میلیون تن محصولات كشاورزی تولید می شود، اضافه كرد: تولید موجود را می توان با همین منابع آبی و زیرزمینی تا ۶ میلیون تن تولید محصولات كشاورزی داشته باشیم.
تاراسی بابیان اینكه طرح توسعه آبیاری تحت فشار در برنامه سازمان اسـت، اظهار داشت: اراضی استان زنجان ۱۸۰ هزار هكتار آبی و ۱۲۰ هزار هكتار مستعد آبیاری تحت فشار است كه تابحال ۴۵ درصد از اراضی كشاورزی استان به آبیاری تحت فشار مجهز شده كه این استان رتبه پنجم كشوری را به خود مختص كرده است.
رئیس سازمان جهادكشاورزی استان زنجان با اشاره به اینكه توسعه گلخانه ها توسط این سازمان به جد دنبال می شود، اشاره كرد: هر ساله وسعت گلخانه ها توسعه می یابد و تا الان ۳۵ هكتار گلخانه داریم و سهم امسال ۵ هكتار است.
منبع:

1398/07/16
20:49:42
5.0 / 5
5356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گل چرم