با امضای قراردادی محقق شد

بهره برداری از دانش فنی ایرانی برای حذف گوگرد از روغن با نانو

بهره برداری از دانش فنی ایرانی برای حذف گوگرد از روغن با نانو

گل چرم: با امضای قراردادی میان شركت های دانش بنیان و صنعتی از دانش فنی شركت های دانش بنیان در گوگردگیری از روغن پایه و لوبكات تولید شده در شركت های فعال در صنعت نفت استفاده می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، قرارداد همكاری میان شركت های دانش بنیان و صنعتی به منظور حذف گوگرد از روغن پایه با كمك فناوری نانو به امضا رسید. بر طبق این قرارداد تكنیك استفاده شده در این زمینه باید توانایی تولید محصول با مشخصات تكرارپذیر برای یك خوراك مشخص را داشته باشد.
علاوه بر آن طرفین متعهد شدند كه كیفیت محصول تولیدی باید به تایید شركت بهره بردار برسد. شركت بهره بردار نخستین تولیدكننده روغن روانكار در كشور و نخستین شركت بورسی ایران است و با همكاری شركت های دانش بنیان در جهت حذف گوگرد از روغن پایه اقدام نموده است.
كاهش گوگرد از روغن پایه علاوه بر حفظ جایگاه محصولات در عرصه تجارت جهانی و بین المللی منجر به افزایش كیفیت روغن پایه خواهد شد. از طرفی رنگ روشن و شفاف این محصول با استفاده از فناوری نانو می تواند موجب جلب مشتری بیشتر شود؛ این در شرایطی است كه خواص روغن ها نیز ارتقا می یابد.
شركت دانش بنیان همكار نیز بعنوان بازوی علمی در این قرارداد با شركت صنعتی در امتداد گوگردگیری از روغن پایه همكاری خواهدنمود. با عنایت به اینكه ایران یك كشور نفتی است، حركت به سمت تلفیق دانش فناورانه با محصولات نفتی می تواند گام بزرگی در اقتصاد كشور باشد.
منبع:

1398/07/28
16:45:55
5.0 / 5
4995
تگهای خبر: تولید , فناوری , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم