نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

طلا امیدی به افزایش قیمت ندارد

طلا امیدی به افزایش قیمت ندارد

به گزارش گل چرم نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران باور ندارند كه فشار فروش در بازار طلا هفته جاری تمام خواهد شد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طلا هفته گذشته را با عملكرد نه چندان مطلوبی به پایان برد و بازار طلا با فشار فروش فنی روبرو شد چونكه ریسك پذیری سرمایه گذاران بهبود پیدا كرد و این مورد سبب كاهش سه درصدی قیمت طلا در هفته گذشته شد كه بزرگترین كاهش هفتگی در دو سال و نیم اخیر بود.

دارین نیوسام، رئیس شركت "دارین نیوسام آنالایز" اظهار نمود باآنكه بازار طلا روند نزولی پیدا كرده است اما به نظر نمی رسد گرفتار بیش فروش شده باشد و سطح حمایت مهم بعدی طلا حدود ۱۴۰۷ دلار خواهد بود.

در نظرسنجی هفته جاری كیتكونیوز از تحلیل گران وال استریت، ۱۳ نفر شركت كردند كه از میان آنها چهار نفر یا ۳۱ درصد افزایش قیمت طلا و هشت نفت یا ۶۱ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیشبینی كردند. یك نفر یا معادل هشت درصد هم نظری نداشت.

در این بین، ۹۹۱ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها، ۴۸۲ نفر یا ۴۹ درصد افزایش و ۳۳۱ نفر یا ۳۳ درصد كاهش قیمت طلا را پیشبینی كردند و ۱۷۷ نفر یا ۱۸ درصد هم نظری نداشتند.

اگرچه اغلب سرمایه گذاران در این نظرسنجی هنوز نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند اما برای اولین بار از ماه مه میزان خوشبینی آنها به پایین ۵۰ درصد كاهش پیدا كرد. مشاركت در این نظرسنجی آنلاین به بالاترین سطح خود از اواخر سپتامبر رسید.

در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته گذشته تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران پیشبینی اشتباهی داشتند. بهای هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار آمریكا سه دلار و ۵۰ سنت یا ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۴۶۲ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای كل هفته ۳.۲ درصد كاهش نشان داد.

درصد درستی پیشبینی تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران از آغاز امسال تابحال ۵۲ درصد بوده است.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در شركت "لاسال فیوچرز گروپ" اظهار نمود فشار فروش فنی آسیب فنی قابل توجهی به روند صعودی طلا زد. وی حالا منتظر است تا ببیند آیا طلا حمایت در سطح ۱۴۰۵ دلار را كه میانگین قیمت ۲۰۰ روزه است، تست خواهد نمود. ندوس به كیتكونیوز گفت با عنایت به وضعیت بازارهای سهام كه به ركورد بالایی صعود كرده اند، افزایش قیمت برای طلا دشوار خواهد بود.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز هم قیمتهای پایینتر برای طلا در كوتاه مدت پیشبینی و فروش در صورت افزایش قیمت به ۱۴۸۰ دلار را سفارش كرد.

با وجود همه اخبار منفی كه در فضای طلا وجود دارد، بعضی از سرمایه گذاران آماده نیستند از این فلز پرارزش دست بكشند. بعضی از تحلیل گران اظهار می كنند كه بازارها درباره پیشبینی آخر جنگ تجاری میان آمریكا و چین، بیش از اندازه خوش بین هستند. قیمت طلا از آغاز سال میلادی جاری تابحال تحت تأثیر نتایج جنگ تجاری آمریكا و چین بر اقتصاد و تجارت جهان، بیشتر از ۱۴ درصد رشد كرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا روز جمعه بعد از اینكه احتمال لغو بعضی از تعرفه ها روی واردات كالاهای چینی را رد كرد، ابهامات جدیدی را در فضای بازار نسبت به دورنمای توافق تجاری دو ابرقدرت اقتصادی به وجود آورد.

افشین نوابی، مدیر معاملات شركت بازرگانی "ام كی اس" اظهار نمود كه باآنكه طلا هفته دشواری را سپری نمود اما بدبینی كاملا به این فلز زرد با درنظر گرفتن ابهاماتی كه در بازار وجود دارد، به این سادگی نخواهد بود.
1398/08/18
14:47:26
5.0 / 5
4961
تگهای خبر: آنلاین , بازار , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان گل چرم
گل چرم