در گزارش گل چرم اعلام شد

افزایش تقاضا دلیل گرانی تخم مرغ

افزایش تقاضا دلیل گرانی تخم مرغ

گل چرم: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران بابیان اینكه افزایش قیمت تخم مرغ به سبب افزایش تقاضاست وربطی به نرخ بنزین ندارد، از آمادگی مرغداران برای عرضه مستقیم این كالابه مردم آگاهی داد.ناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه میانگین قیمت تخم مرغ هم اكنون بین ۷۷۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان است، اظهار داشت: قیمت این كالا بر طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار ۷۷۴۰ تومان تعیین شده اما از اول فروردین ماه جاری تابحال میانگین قیمت به ۵۹۰۰ تومان هم نرسیده است.
وی دلیل افزایش قیمت را در ایام اخیر افزایش تقاضا عنوان نمود و اضافه كرد: این مساله ربط چندانی به افزایش نرخ بنزین ندارد و علت اصلی افزایش تقاضاست.
این فعال بخش خصوصی با اشاره به عرضه زیاد تخم مرغ و كاهش شدید قیمت آن در تابستان، اظهار داشت: شركت پشتیبانی حدود ۱۰۰۰ تن تخم مرغ مازاد را جمع آوری كرد اما با عنایت به حجم بالای تولید این میزان كافی نبود اگر همان موقع دولت بیشتر خرید می كرد هم قیمت افت زیادی نمی كرد و هم اینكه الان می توانست ذخایر را به منظور تنظیم بازار عرضه نماید.
نبی پور اشاره كرد: هم اكنون نیز ما اعلام آمادگی كردیم كه اگر سازمان میادین غرفه هایی را در اختیارمان بگذارد می توانیم تخم مرغ را به صورت مستقیم به مردم عرضه نماییم ضمن اینكه قیمت هركیلوگرم تخم مرغ عرضه در میادین ۸۹۰۰ تومان تعیین شده و ما حاضریم حتی به قیمت كیلویی ۸۰۰۰ تومان و شانه ای ۱۶ هزارتومان تخم مرغ را در اختیار مصرف كنندگان قرار دهیم.
وی افزود: تابحال با این خواسته موافقت نشده است.
نبی پور درباره اینكه چه پیش بینی برای قیمت در ایام آینده دارید؟، اظهار داشت: فعلا تخم مرغ از تمام محصولات پروتئینی ارزان تر است و تقاضا برای آن بالا رفته بنا بر این پیش بینی می نماییم كه وضعیت به همین صورت باقی بماند و اتفاق خاصی در بازار این محصول رخ ندهد.


منبع:

1398/09/06
23:50:42
5.0 / 5
4829
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گل چرم